Olejowanie włosów domowe sposoby ?
   06/11/2023 17:37:25    Comments 0
Olejowanie włosów domowe sposoby ?

Olejowanie włosów domowe sposoby

Olejowanie włosów to pielęgnacja polegająca na nakładaniu olejku na włosy i wmasowywaniu go w skórę głowy w celu zwiększenia nawilżenia, odżywienia i blasku włosów, a nawet zapobiega wypadaniu włosów. Olejowanie włosów zmiękcza włosy i dostarcza witamin i minerałów, których pozbawia ich częste mycie.

Olejowanie włosów stosowane jest w Indiach od wieków i jest zalecane w medycynie ajurwedyjskiej.Jak olejować włosy ?

Wmasowanie olejku w skórę głowy zwiększa krążenie krwi, co może poprawić wzrost włosów. Nakładanie oleju na skórę głowy może również zapobiegać łupieżowi.

    1) Nałóż olejek na skórę głowy i masuj opuszkami palców okrężnymi ruchami lub grabkami do masażu skory głowy.

    2) Olejek pozostały na dłoniach nałóż na włosy.

    3) Przykryj ręcznikiem lub czepkiem kąpielowym i pozostaw na noc.

    4) Następnego dnia umyj włosy szamponem na sucho. Dokładnie spłucz.

    5) Na koniec możesz nałożyć odżywkę której używasz zazwyczaj po myciu głowy.
Olejowanie włosów – efekty

Olejki odgrywają ważną rolę w ochronie włosów przed normalnym niszczeniem włosów na co dzień. Regularne olejowanie włosów zmniejsza zmęczenie, czyli obrzęk i wysuszenie włosów. Olejki chronią mieszek włosowy przed środkami powierzchniowo czynnymi, wypełniając lukę między komórkami naskórka.

„Olej pomaga w utrzymaniu zdrowia skóry głowy. Delikatne masowanie skóry głowy pomaga w złuszczaniu naskórka, a czasami ogranicza wypadanie włosów” co potwierdzają trycholodzy.

Lekarze trycholodzy, czyli eksperci od włosów i skóry głowy. Wyjaśniają, że ​​oleje zawierają kwasy tłuszczowe, które pomagają zastąpić lipidy we włosach. Są one tracone w wyniku częstego mycia włosów, zabiegów chemicznych, stylizacji, a nawet zanieczyszczeń.

Zdaniem lekarzy olejek pomaga wzmocnić cebulkę włosa, szczególnie w przypadku włosów puszących się i suchych. Najkorzystniej jest pozostawić olejek na włosach na całą noc.Jaki olej do olejowania włosów ?

To, jakiego oleju użyjesz, będzie zależeć od potrzeb Twoich włosów.

Różne rodzaje olejków mają różne witaminy… a przy bezpośrednim stosowaniu tych olejków struktura i cebulka włosa zostaje wzmocniona/

Pamiętaj, że stosując olejek na skórę głowy, warto przetestować, aby upewnić się, że nie masz alergii. Wykonaj test i posmaruj mały kawałek skory głowy i poczekaj 24h czy nie pojawi się alergia, swędzenie, zaczerwienienie czy wysypka.Jaki olej do włosów wysokoporowatych ?


    1) olej lniany (jeden z najbardziej zasobnych w kwasy omega-3)

    2) olej z nasion truskawki

    3) olej z róży piżmowej

    4) olej żurawinowy

    5) olej z nasion malinJaki olej do olejowania włosów średnioporowatych:    1) oliwa z oliwek

    2) olej ze słodkich migdałów

    3) olej sezamowy

    4) olej makadamia

    5) olej z awokado

    6) olej pestek śliwki

    7) olej ryżowy

    8) olej z pestek brzoskwiń lub moreliJaki olej do włosów niskoporowatych ?    1) olej kokosowy

    2) olej palmowy

    3) masła shea

    4) masło kakaowe

    5) olej babassu

    6) olej rycynowy


Ile oleju do olejowania włosów ?

Nie za dużo – 1-2 łyżki stołowe zdecydowanie wystarczą. Olej nie ma spływać z włosów, lecz włosy maja być nim jedynie pokryte.

Czy olej nakłada się na całe włosy?

Oleje możesz nakładać na całe włosy oraz skórę głowy, od połowy włosów, lub tylko na same końcówki. Sposób olejowania zależy od celu, jaki chcecie osiągnąć i na czym się skupiacie w zabiegu.

Czy włosy olejować na sucho czy na mokro?

Zdecydowanie mokre włosy lepiej wchłaniają olej i znajdujące się w nim minerały i witaminy, dzięki czemu olejowanie jest dużo skuteczniejsze, niż przy metodzie olejowania na sucho.


Jak olejować włosy na sucho?

Olejowanie włosów na sucho to najszybszy i najmniej wymagający sposób. Polega na rozprowadzeniu wybranego oleju na suchych włosach, pasmo po paśmie. Olej możesz wmasować także delikatnie w skórę głowy.Jak olejować włosy na mokro ?

Olej nakładamy bezpośrednio na zwilżone w czystej wodzie włosy i pozostawiamy na 30-60 minut lub na całą noc, wtedy włosy zabezpieczamy czepkiem, aby nie pobrudzić pościeli. Następnie zmywamy olej, myjemy szamponem i nakładamy swoja odżywkę.Jak często olejować włosy?

Lekarze trycholodzy zalecają olejowanie włosów prawie codziennie w ramach codziennej rutyny, choć może nie być to realistyczne dla każdego.

Ale postarajmy się przynajmniej dwa razy w tygodniu, najlepiej wieczorem przed planowanym myciem włosów.

Jeśli pozostawienie olejku na całą noc nie jest możliwe, możesz olejować włosy na godzinę przed kąpielą i owinąć głowę gorącym ręcznikiem. Spowoduje to wydobycie części składników odżywczych z oleju w krótkim czasie.


Leave a Reply