Jak utrzymać opaleniznę ?
Posted by      06/19/2021 05:11:30    Comments 0
Jak utrzymać opaleniznę ?

Jak utrzymać opaleniznę ?

Jak utrzymać opaleniznę domowym sposobem ? Jak utrzymać opaleniznę po solarium lub naturalnym opalaniu na plaży ?O tym należy pomyśleć już przed opalaniem, ponieważ skórę trzeba odpowiednio przygotować do opalania. Należy pamiętać też o kilku ważnych zasadach, dzięki którym zapobiegniesz oparzeniom słonecznym i utrzymasz piękną opaleniznę po wakacjach. Jak uzyskać ładną opaleniznę i jak utrwalić opaleniznę i czego nie robić, by skóra zbyt szybko się nie wybieliła.

Co zrobić, aby utrwalić opaleniznę? Głównie należy ją intensywnie nawilżać, bo tylko na zregenerowanej i odżywionej skórze opalenizna utrzyma się na dłużej. Jednak możemy wspomóc naturę suplementami diety jak i balsamami brązującymi.

Opalenizna nie przynosi żadnych korzyści medycznych, ale niektórzy wolą wygląd opalonej skóry. Legenda głosi, że opalanie stało się popularne w 1923 roku, kiedy Coco Chanel została spalona słońcem podczas podróży na południe Francji. Zdjęcia jej opalonej podobno stały się oznaką piękna i relaksu.

Opalenizna będzie trwać przez różny czas w zależności od tego, jak ją uzyskałeś (promieni UV lub spray). Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać opaleniznę, ale nie będzie to trwałe.


Jak utrzymać opaleniznę przed blaknięciem - Utrwalacz opalenizny

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać opaleniznę, przedłużając w ten sposób jej trwałość.

 • Peeling przed i po opalaniu - Złuszczaj skórę przed wyjściem na słońce lub opalaniem w sprayu. Zapobiegnie to łuszczeniu się skóry i nada opaleniźnie gładką, równą bazę, na której można się przykleić. Opalenizna równomiernie utrwali się na nowych warstwach skóry i będzie dłużej widoczna.

 • Co 2-3 godzin używaj kremu z filtrem - W czasie opalania używaj kremu do opalania z filtrem 20-30 (jeśli twoja skóra jest wrażliwa lub bardzo jasna to 50) SPF, koniecznie co 2-3 godziny (tyle czasu działa filtr w kremie, a także krem ściera się ze skóry przez pot, piasek).

 • Wklepuj krem do opalania, ale nie wcieraj - ważny jest też jak nakładasz na ciało balsam, krem czy olejek. Lekarze zalecają, aby kosmetyki wklepywać, a nie wcierać. Ewentualnie można je nakładać na cieło delikatnymi, kolistymi ruchami.

 • Bierz letni lub chłodny prysznic - Gorąca woda wysusza skórę, co może spowodować szybsze zanikanie opalenizny.

 • Rzuć palenie i nie pij alkoholu - Skóra osób palących i regularnie pijących alkohol szybko robi się szara i matowa, nawet jeśli starannie ja pielęgnują od zewnątrz.

 • Utrzymuj skórę nawilżoną - Nawilżona skóra spowolni złuszczanie się Twojej skóry. Możesz nawilżać skórę naturalnym olejem, takim jak olej kokosowy, olejek marchewkowy lub olej ze słodkich migdałów. Nawilżaj też swoje ciało od wewnątrz. Pij 2 litry płynów dziennie, ponieważ to prawdziwe nawadnianie skóry odbywa się w głębokich warstwach skóry, do których woda dotrze tylko dostarczona od wewnątrz.

 • Odpowiednia dieta pomaga utrwalić opaleniznę - posiłki bogate w witaminę A. Aby utrwalić opaleniznę, zaleca się spożywać produkty bogate w beta-karoten, który gromadzi się w skórze (w wątrobie jest przekształcany w witaminę A), delikatnie dając jej brązowy odcień. Głownie należy urozmaicić dietę w marchewkę w każdej postaci. Picie w odpowiednich ilościach (np. szklanka soku z marchwi dziennie) nie spowoduje pomarańczowego koloru skóry, ale pomoże utrzymać ładną brązową opaleniznę. Duże ilości witaminy A są także w morelach, melonach, pomidorach, papryce oraz w prawie wszystkich warzywach i owocach w kolorze czerwonym lub pomarańczowym.

 • Utrwalacz opalenizny - użyj przedłużacza do opalania lub suplementy przedłużające trwałość opalenizny - niektóre przedłużacze opalenizny faktycznie stymulują produkcję melaniny. Aby utrzymać opaleniznę po wakacjach, zaleca się stosowanie nutrikosmetyki - suplementy diety dbające o urodę, które nie tylko utrwalą opaleniznę, lecz także nawilżają skórę "od środka". Dużą popularność zyskały tabletki utrzymujące opaleniznę z karotenoidami, które nadają skórze odcień najbardziej podobny do naturalnej opalenizny. Tabletki z suplemantami diety z beta-karotenem należy zażywać podczas posiłku, który zawiera tłuszcze, ponieważ beta-karoten rozpuszcza się tylko w tłuszczu i najlepiej się wchłania.

 • Samoopalacze, balsamy i pudry brązujące po opalaniu - Jak przyciemnić opaleniznę ?

  Używanie samoopalacza na opaloną skórę utrwali brązowy odcień, a ewentualne nierówności będą mniej widoczne. Jeśli obawiasz się smug, dodaj do samoopalacza balsam nawilżający i całość wklep w skórę.

  Balsamy brązujące zawierają pigmenty bardzo podobne do tych, jakie są w samoopalaczach, ale o mniej intensywnym działaniu. Dzięki temu ożywiasz tylko kolor skóry i podkreślasz opaleniznę. A świecące pigmenty w pudrach brązujących powodują, że skóra będzie wyglądać zdrowo i glamour.

 • Balsam utrwalający opaleniznę - są to balsamy które intensywnie nawilżają skórę i zawierają w swoim składzie beta-karoten, wybieraj te najbardziej naturalne, można je też zastąpić naturalnym olejkiem marchewkowym np. Natur Planet.

Naturalny samoopalacz

Jak długo utrzymują się opalenizny?

Utrzymanie opalenizny zależy od tego, jaki to rodzaj opalenizny. Będzie to również zależało od Twojej skóry i tego, jak często Twoja skóra się regeneruje.

Ogólnie rzecz biorąc, można oczekiwać, że opalenizna uzyskana dzięki opalaniu na zewnątrz utrzyma się od 7 do 10 dni, zanim zewnętrzna warstwa skóry zacznie się naturalnie złuszczać.

Opalenizna w sprayu może zacząć blaknąć już po 1 dniu bez odpowiedniej pielęgnacji i może trwać nawet 10 dni.

Chociaż nie ma na to dowodów naukowych, ekspert od opalania natryskowego, Jules Von Hep, powiedział w wywiadzie z Marie Claire, że skóra niektórych klientek nie przyjmuje tak dobrze opalenizny w sprayu na tydzień przed lub w trakcie miesiączki, więc możesz chcieć poczekaj do następnego tygodnia, jeśli to możliwe.

Czy opalenizna może być trwała?

Opalenizna nigdy nie jest trwała, ponieważ skóra z czasem naturalnie się złuszcza. Powoduje to łuszczenie się opalonej skóry. Tworzą się nowe komórki, a starsza skóra złuszcza się.

Każdy, kogo widzisz, i który wydaje się „trwale” opalony, ma naturalnie ciemniejszą skórę, używa bezsłonecznego balsamu do opalania lub opalania w sprayu lub regularnie przebywa na słońcu.

Należy zauważyć, że Klinika Mayo i Agencja ds. Żywności i Leków wyraźnie twierdzą, że bezsłoneczne tabletki do opalania nie są bezpieczne. Należy ich unikać.


Jak utrzymać opaleniznę po solarium ?

Jak utrzymać opaleniznę po solarium? dokładnie wszystko zalecane jak tak samo jak po opalaniu naturalnym na słońcu. Proces powstawania opalenizny na skórze jest dokładnie taki sam. Jednak żaden rodzaj opalania nie jest całkowicie bezpieczny, ale solarium, łóżka i kabiny do opalania są szczególnie niebezpieczne.

Promieniowanie UVA w solarium jest aż trzykrotnie silniejsze niż promieniowanie UVA w naturalnym świetle słonecznym. Solarium jest klasyfikowane jako rakotwórcze dla ludzi przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem (IARC) Światowej Organizacji Zdrowia. Należy unikać łóżek i kabin opalających.

Jak często używać kremu z filtrem - do opalania ?

Zawsze powinieneś nosić krem ​​z filtrem SPF co najmniej 30, gdy spędzasz czas na słońcu. Prawdopodobnie będziesz musiał użyć więcej kremu przeciwsłonecznego, niż myślisz.

Amerykańska Akademia Dermatologii zaleca użycie co najmniej 1 porcji (wystarczającej do napełnienia kieliszka lub w przybliżeniu wielkości piłki golfowej), aby pokryć całą odsłoniętą skórę. Będziesz musiał ponownie nakładać krem ​​​​przeciwsłoneczny co 2-3 godziny i po wejściu do wody.

Ryzyko zbyt dużej ilości słońca obejmuje:

 • oparzenie słoneczne
 • wysypka na ciele
 • przedwczesne starzenie się (skóra traci elastyczność na słońcu, co może powodować zmarszczki i uszkodzenia skóry)
 • odwodnienie spowodowane poceniem się z gorąca
 • czerniak i inne nowotwory skóry
 • uszkodzenie wzroku, ponieważ patrzenie na słońce może uszkodzić pręciki i czopki siatkówki


Podsumowanie

To, jak długo utrzymuje się Twoja opalenizna, zależy od tego, czy uzyskałeś ją z opalania naturalnego na słońcu, czy z opalenizny natryskowej w salonie. Chociaż żadna opalenizna nie jest trwała, przy odpowiedniej pielęgnacji możesz przedłużyć trwałość opalenizny o kilka dni.

Ogólnie rzecz biorąc, opalenizna utrzymuje się od 7 do 10 dni, zanim skóra zacznie naturalnie złuszczać się i regenerować. Jeśli złuszczasz ciało przed opalaniem, użyj przedłużacza do opalania i nawilżaj skórę, Twoja opalenizna może trwać dłużej niż oczekiwano.Leave a Reply