Jak pozbyć się czarnych wągrów z nosa
Posted by      07/11/2021 06:21:26    Comments 0
Jak pozbyć się czarnych wągrów z nosa

Jak pozbyć się czarnych wągrów z nosa

Jak usunąć wągry z nosa - Zaskórniki to pryszcze, które wychodzą na powierzchnię skóry. Kiedy por zostaje zatkany i zamknięty, jest znany jako zaskórnik. Ale kiedy wierzchołek pozostaje otwarty, tworzy się zaskórnik.

Wiele osób uważa, że ​​zaskórniki są ciemne, bo taki jest kolor brudu w porach. Prawda jest taka, że ​​zaskórniki są czarne lub ciemnoszare, ponieważ olej i martwa skóra, które zatykają pory, „utleniają się w zaufanym źródle” (zmieniają kolor na czarny), gdy wejdą w kontakt z powietrzem.

Jak pozbyć się wągrów domowe sposoby - jeśli masz do czynienia z zaskórnikami, być może zastanawiasz się, jak pozbyć się ich na nosie i wokół niego. Oto osiem opcji, które możesz wypróbować – od środków do samodzielnego wykonania po zalecenia dermatologa – oraz wskazówki dotyczące profilaktyki, które pomogą utrzymać zaskórniki z dala.

Jak usunąć wągry z nosa

1. Myj twarz dwa razy dziennie i po ćwiczeniach

2. Wypróbuj plastry na wągry na nos do usuwania zaskórników

3. Używaj nie tłustego kremu przeciwsłonecznego ( bezolejowego)

4. Peeling na wągry na nosie - złuszczaj

5. Glinki na zaskórniki - Oczyść skórę twarzy maską glinianą

6. Maseczka węglowa na trądzik - wągry

7. Wypróbuj miejscowe retinoidy na trądzik - wągry

8. Kwas salicylowy na wągry - zaskórniki

Czego unikać przy trądziku - wągrach - zaskórnikach ?

1. Samoopalacz na twarz czy szkodzi - na trądzik - wągry

2. Nie nadużywaj kosmetyków

3. Nadtlenek benzoilu na wągry

4. Ręczne wyciskanie zaskórników - Ekstrakcja

Podsumowanie


1. Myj twarz dwa razy dziennie i po ćwiczeniach

To nie pierwszy raz, kiedy słyszysz, że regularne mycie twarzy może pomóc w walce z trądzikiem.
Dobrym pomysłem jest mycie twarzy nawet rano, aby usunąć wszelkie zabrudzenia lub bakterie, które mogły dostać się na twarz w nocy. Warto również upewnić się, że regularnie pierzesz poszewki na poduszki.
Tylko uważaj, aby nie przemyć zbyt mocno, co może zedrzeć naskórek i sprawić, że będzie ona produkować więcej sebum, aby to zrekompensować.
Pamiętaj, aby umyć się jak najszybciej po ćwiczeniach. Chusteczka oczyszczająca do twarzy świetnie się do tego nadaje, jeśli nie masz łatwego dostępu do łazienki.
Pot może zostać uwięziony w porach wraz z brudem i tłuszczem, dlatego warto umyć twarz — najlepiej, zanim pot wyschnie.
Delikatne chusteczki do oczyszczania twarzy można znaleźć w Internecie np. w drogerii Laroxy.pl lub w lokalnej aptece.


2. Wypróbuj plastry na wągry na nos do usuwania zaskórników

Wszyscy widzieliśmy reklamy z uśmiechniętą kobietą zachwyconą usuwaniem zaskórników z nosa plastrami na wągry. Plastry do zaskórników tymczasowo usuwają warstwę skóry, a wraz z nią często pojawia się utleniony olej i brud, które tworzą zaskórnik.
Plastry na nos nie zapobiegną jednak powracaniu zaskórników, ponieważ nie regulują produkcji sebum w skórze.
Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spróbuj wcześniej zmiękczyć i otworzyć pory twarzy parą (na przykład nad garnkiem z wrzącą wodą, będąc bardzo ostrożnym, lub weź wcześniej gorącą kąpiel).
Chociaż mogą sprawić, że pory wydają się tymczasowo mniejsze, plastry na pory mogą również usuwać ważne naturalne olejki i mieszki włosowe, które są pomocne dla skóry. Może to prowadzić do podrażnienia i wysuszenia.
Możesz znaleźć plastry na zaskórniki w Internecie lub w sklepie z artykułami kosmetycznymi.

Plastry na wągry

3. Używaj nie tłustego kremu przeciwsłonecznego ( bezolejowego)

Nakładanie tłustego kremu przeciwsłonecznego na tłustą skórę może być trochę dziwne, co może być spowodowane nadmiarem oleju. Ale ważne jest, aby nosić krem ​​​​przeciwsłoneczny niezależnie od rodzaju skóry – tłustej, suchej lub wrażliwej.
Na szczęście istnieje kilka świetnych opcji bezolejowych, kremów nie tłustych do opalania które skutecznie blokują promienie UVA i UVB. Sprawdź te nietłuste filtry przeciwsłoneczne dla skóry tłustej lub skłonnej do trądziku.


4. Peeling na wągry na nosie - złuszczaj

Kiedy myślisz o złuszczaniu, możesz pomyśleć o ostrych lub szorstkich peelingach na wągry i oczyszczanie. Mogą one faktycznie spowodować, że trądzik będzie bardziej zaogniony.
Na szczęście istnieje wiele delikatnych złuszczających substancji chemicznych, których możesz użyć. Szukaj tych, które zawierają alfa i beta hydroksykwasy (AHA i BHA).
Są to delikatne kwasy, które pomagają usunąć martwe komórki naskórka. Pomagają utorować drogę innym produktom, aby lepiej wnikały w skórę i działały skuteczniej.
Być może słyszałeś o kwasie salicylowym na trądzik, który jest BHA. BHA są rozpuszczalne w oleju i pomagają oczyścić pory.
Kwasy glikolowy i mlekowy są uważane za AHA, które są rozpuszczalne w wodzie i pochodzą z naturalnych źródeł, takich jak mleko, owoce lub cukier.
Pamiętaj tylko, że kwasy AHA i BHA usuwają warstwę skóry, co może sprawić, że skóra będzie bardziej podatna na promienie UVA i UVB. Nie zapomnij więc o filtrze SPF, jeśli wychodzisz na zewnątrz.5. Glinki na zaskórniki - Oczyść skórę twarzy maską glinianą

Glinka to delikatny składnik, którego skuteczność sięga czasów starożytnych. Glinka pomaga pozbyć się nadmiaru sebum ze skóry i może pomóc w rozluźnieniu, a nawet usunięciu brudu z zatkanych porów.
Maseczki do twarzy na bazie glinki działają łagodniej niż plastry do zaskórników, które mogą odrywać warstwę skóry. Zamiast tego glina dostaje się do porów i może stopniowo wypłukiwać brud i olej.
Niektóre maseczki z glinki zawierają siarkę, która pomaga rozbić martwy naskórek i może poprawić wygląd zaskórników. Jednak wiele osób jest uczulonych na siarkę, więc dobrym pomysłem jest wykonanie testu skórnego na ramieniu, jeśli nigdy wcześniej nie używałeś produktu siarkowego. Jaka glinka na zaskórniki - zaleca się głownie zielona, dobrze oczyszcza skórę i pory, przez co zapobiega namnażaniu się bakterii.

Jaka glinka na wagry


6. Maseczka węglowa na trądzik - wągry

Węgiel drzewny pojawia się teraz we wszystkich rodzajach produktów – są również szczotki do zębów z węglem drzewnym – i nie bez powodu. Węgiel drzewny to świetny detoksykant. Działa głęboko w pory, pomagając usunąć brud i inne zanieczyszczenia.
Istnieje wiele wspaniałych aktywnych masek węglowych dostępnych bez recepty. Możesz też kupić tabletki z węglem aktywowanym w aptece, otworzyć tabletki i zrobić własną maskę do samodzielnego wykonania, używając mieszanki glinki bentonitowej, olejku z drzewa herbacianego, miodu lub po prostu czystej wody.

Pilaten maseczka na wagry

7. Wypróbuj miejscowe retinoidy na trądzik - wągry

Miejscowe retinoidy pochodzą z witaminy A i zostały pokazane jako sprawdzone źródło poprawiające trądzik. Są dostępne bez recepty lub na receptę.
Retinol zwiększa obrót komórek skóry, a także może zmniejszać widoczność zmarszczek.
Należy zauważyć, że kobietom w ciąży zaleca się unikanie retinolu, ponieważ nadmierne ilości mogą zakłócać rozwój płodu. Jeśli jesteś w ciąży, możesz spróbować użyć bakuchiolu lub olejku z dzikiej róży zamiast retinolu, aby uzyskać podobne efekty.8. Kwas salicylowy na wągry - zaskórniki

Kwasy salicylowe mogą pomóc w rozpuszczeniu keratyny, która zatyka pory, powodując zaskórniki.
Jest to również skuteczny środek złuszczający, ale będziesz chciał go używać tylko na obszarach ciała, w których występują zaskórniki. Używanie go na całym ciele może spowodować zatrucie salicylanami.


Czego unikać przy trądziku - wągrach - zaskórnikach ?

1. Samoopalacz na twarz czy szkodzi - na trądzik - wągry

Od czasu do czasu uwielbiamy dobry samoopalacz, ale jeśli chcesz zmniejszyć zaskórniki na nosie, najlepiej pomiń samoopalacz na twarzy.
Dzieje się tak, ponieważ produkt może osadzać się na istniejących zaskórnikach, sprawiając, że wyglądają na ciemniejsze i bardziej widoczne. Co gorsza, samoopalacze mogą dodatkowo zatykać pory, prowadząc do większej liczby wyprysków.


2. Nie nadużywaj kosmetyków

Wypróbowanie zbyt wielu produktów na raz, nawet jeśli są przeznaczone do walki z trądzikiem, może przytłoczyć Twoją skórę i zaostrzyć zaskórniki na nosie.
Trzymaj się jednego lub dwóch produktów i pamiętaj o stosowaniu kremu nawilżającego, ponieważ zbyt sucha skóra będzie wytwarzać nadmiar sebum, co może zwiększyć zaskórniki.


3. Nadtlenek benzoilu na wągry

Nadtlenek benzoilu jest powszechnym i skutecznym składnikiem wielu dostępnych bez recepty leków przeciwtrądzikowych. Działa przeciwzapalnie, co oznacza, że ​​pomaga złagodzić stany zapalne, takie jak torbiele, krosty, grudki i guzki.
Zaskórniki i zaskórniki nie są uważane za zapalne typy trądziku, więc nadtlenek benzoilu nie będzie miał wyraźnego wpływu. Nie zaszkodzi, ale prawdopodobnie też nie pomoże. Nadtlenek benzoilu plami ręczniki i ubrania, dlatego należy zachować ostrożność podczas jego używania.


4. Ręczne wyciskanie zaskórników - Ekstrakcja

Jak wycisnąć wągry. Ekstrakcja to proces ręcznego usuwania pryszczy poprzez wywieranie nacisku bezpośrednio na miejsce. Najlepiej zostawić to profesjonalistom. Dermatolodzy lub kosmetycy będą mieli odpowiednie narzędzia, które są odpowiednio zdezynfekowane.
Próba wyciskania, wyciskania lub usuwania zaskórników na nosie na własną rękę i bez profesjonalnej pomocy może spowodować zaczerwienienie, podrażnienie lub trwałe blizny.

lyzeczki na wagry

Podsumowanie

Częste są zaskórniki na nosie. Chociaż są nieszkodliwe, mogą być denerwujące. Codzienne mycie twarzy, stosowanie nietłustych filtrów przeciwsłonecznych i eksperymentowanie z plastrami na wągry, retinolami lub produktami zawierającymi kwas salicylowy może pomóc w usunięciu ich z nosa.

Samoopalacz może sprawić, że zaskórniki będą wyglądać bardziej wydajnie. Jeśli chcesz usunąć, zaskórnik, najlepiej udać się do profesjonalisty, który będzie miał odkażone narzędzia i będzie znał odpowiednią metodę, aby uniknąć blizn i dalszych podrażnień.


Leave a Reply