Depilacja odbytu i pośladków - Jak golić włosy w odbycie
Posted by      06/26/2021 07:04:17    Comments 0
Depilacja odbytu i pośladków - Jak golić włosy w odbycie

Depilacja odbytu i pośladków - Jak golić włosy w odbycie

Włosy w okolicach odbytu u mężczyzn i kobiet oraz na pośladkach to zupełnie normalna część życia. Tylko dlatego, że twój ulubiony influencer na Instagramie nie hashtag #depilacjaodbytu, nie oznacza, że ​​posiadanie ich jest złe.

Włosy na pośladkach i odbycie - nawet głęboko w dolinie twojego lasu - są zupełnie normalne. Większość ludzi ma trochę włosów na pośladkach i wokół odbytu.

Czy włosy w okolicach odbytu są normalne

Możliwie. Podobnie jak inne ludzkie włosy, włosy na pośladkach prawdopodobnie służyły celowi miliony lat temu, zanim wyewoluowaliśmy w mniej owłosiony typ naczelnych. U naczelnych owłosionych innych niż człowiek włosy pomagają utrzymać optymalną temperaturę ciała w różnych klimatach, dają dzieciom możliwość trzymania się matek i pomagają przyciągnąć partnerów. Ludzie nie potrzebują już tyle włosów do przeżycia, ale część włosów została, ponieważ jest przydatna. Rzęsy chronią oczy przed zanieczyszczeniami, brwi zatrzymują pot z oczu, a włosy wokół odbytu mogą zapobiegać otarciom między pośladkami. Usunięcie włosów miedzy pośladkami – o ile robisz to ostrożnie – prawdopodobnie nie doprowadzi do twojego wyginięcia lub powstrzyma cię przed przyciągnięciem partnera. Więc jeśli naprawdę chcesz się ich pozbyć nie ma żadnych przeciw skazań.Jak usunąć włosy z odbytu i pośladków

Depilacja brazylijska w domu jest co raz bardziej popularna wśród kobiet i mężczyzn. Jeśli zdecydujesz się na ich usunięcie, tymczasowe metody usuwania włosów z tyłka są zwykle dobrym rozwiązaniem. Włosy na pośladkach nie rosną bardzo szybko, co oznacza, że ​​wymagają mniej pielęgnacji niż, powiedzmy, zarost. Zrobienie tego samemu może okazać się trudne, biorąc pod uwagę kąt. Pomóc może lustro ścienne lub lustro osadzone na krześle za tobą.

1. Golenie włosów wokół odbytu i pośladków

Biorąc pod uwagę niewielką przestrzeń, z którą musisz pracować, najlepszym rozwiązaniem do golenia włosów wokół odbytu jest golarka do bikini. Możesz użyć brzytwy, ale upewnij się, że ostrze jest ostre. Możesz także robić zakupy online w niedrogiej drogerii internetowej jak ta Laroxy.

Aby zminimalizować podrażnienie:

 • Umyj obszar depilacji łagodnym mydłem i wodą.
 • Nasmaruj pośladki i odbyt całkowicie naturalnym kremem lub żelem do golenia.
 • Oprzyj jedną nogę na boku wanny. Upewnij się, że jest suchy, aby się nie poślizgnąć.
 • Jedną ręką rozsuń pośladki i napręż skórę.
 • Depiluj obszar bardzo powoli i ostrożnie, małymi pociągnięciami.
 • Dobrze spłucz i osusz.


2. Depilacja woskiem pośladków i okolic odbytu

Depilacja woskiem i pasta cukrową pośladków i włosów miedzy pośladkami wokół odbytu wyrywa włosy u nasady, dzięki czemu pozostają bezwłose na dłużej, zwykle około dwóch do czterech tygodni. Depilacja woskiem w domu samodzielnie może być trudna, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący, w takim przypadku powinieneś zostawić to profesjonalistom lub komuś bliskiemu.

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby zrobić to samemu, większość zestawów do depilacji obejmuje podobne kroki:

 • Prysznic lub kąpiel w ciepłej wodzie przez co najmniej pięć minut.
 • Upewnij się, że włosy na pośladkach i odbycie mają co najmniej 1/4 centymetra długości. Jeśli włosy są dłuższe, przytnij je ostrożnie ostrymi nożyczkami lub trymerem do bikini.
 • Nałóż naturalny wosk na obszar.
 • Nałóż na wosk dołączoną szmatkę do woskowania lub pasek do depilacji woskiem.
 • Odczekaj kilka sekund, aż wosk stwardnieje.
 • Przytrzymaj skórę jedną ręką i szybko zdejmij pasek wosku, aby usunąć włosy.

3. Depilacja pośladków i odbytu kremem do depilacji

Krem do depilacji odbytu i pośladków taki jak Sally Hansen, można używać na pośladkach, ale nie są zalecane do stosowania przy samym odbycie ze względu na ryzyko oparzeń lub ciężkiej reakcji alergicznej.

Sposoby trwałego usuwania włosów na pośladkach i odbycie

Jeśli szukasz bardziej trwałego rozwiązania dla włosów na pośladkach, masz kilka opcji.

1. Laserowe usuwanie włosów między pośladkami

Depilacja laserowa wykorzystuje impulsy silnych wiązek laserowych do likwidowania mieszka włosowego. Chociaż nie zapewnia to trwałego usunięcia owłosienia, zabieg znacznie ograniczy wzrost włosów. Czas trwania sesji zabiegowej zależy od wielkości depilowanego obszaru. Możesz potrzebować kilku sesji, aby uzyskać pożądany rezultat, co może być kosztowne. Im ciemniejsze włosy tym zabieg jest skuteczniejszy. Chociaż usuwanie laserowe jest określane jako trwałe, wyniki zwykle utrzymują się przez kilka miesięcy do lat, często wymagając powtórzenia co pewien czas.

Nie będziemy kłamać — prawdopodobnie będzie to bardzo bolące. Impulsy są często opisywane jako uczucie ukłucia szpilką lub porównywane do wrażenia, że ​​gumka zatrzasnęła się na skórze. Jeśli twój próg bólu jest niski, pomocne może być przyjmowanie leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty.
Możesz spodziewać się dyskomfortu, obrzęku i zaczerwienienia przez kilka dni po zabiegu, szczególnie w przypadku wrażliwych obszarów. Możliwe są bardziej poważne skutki uboczne, w tym pęcherze, blizny i infekcje.2. Elektroliza jako sposób na trwale usuwanie włosów z pupy i okolic odbytu


Elektroliza polega na wykorzystaniu niewielkiego prądu elektrycznego, który jest przekazywany przez małą igłę do mieszka włosowego, aby włosy wypadły i nie odrastały. Podobnie jak zabiegi laserowe, elektroliza wymaga dalszych zabiegów, które mogą być drogie. Sesje mogą trwać od pięciu minut do godziny, w zależności od ilości usuwanych włosów. Elektroliza powoduje pewien dyskomfort. Usuwanie włosów z tej delikatnej części ciała może powodować nieco większy dyskomfort niż usuwanie ich z innych obszarów, takich jak nogi czy podbródek. Pomocne może być wcześniejsze zażycie leku przeciwbólowego.
Niektóre zaczerwienienia i tkliwość są powszechne przez kilka godzin po zabiegu.


Ryzyko usuwania włsów między pośladkami - odbytu

Jeśli masz zamiar depilować pośladki i odbyt, ważne jest, aby być świadomym zagrożeń, które obejmują:

 • skaleczenie brzytwą
 • wysypka
 • zakażenie
 • skaleczenia odbytu
 • wrastające włoski w okolicach odbytu
 • zapalenie mieszków włosowych
 • swędzenie odbytu po goleniu


Aby zminimalizować ryzyko, przed depilacją zawsze umyj obszar łagodnym mydłem i ciepłą wodą. Stosowanie aloesu po depilacji może również pomóc w zapobieganiu stłuczeniom i podrażnieniom. Zawsze używaj produktów zgodnie z zaleceniami i postępuj zgodnie z instrukcjami dermatologa lub technika, jeśli korzystasz z profesjonalnego leczenia.


Wskazówki dotyczące pielęgnacji - depilacji odbytu - pośladków

Włosy na pośladkach i między pośladkami koło odbytu z punktu widzenia zdrowia naprawdę nie ma powodu, aby się ich pozbywać, więc wszystko zależy od osobistych preferencji – twojego partnera, twojego wyboru. Jeśli zastanawiasz się, czy golić pupę, zawsze możesz po prostu zrobić przyciąć i przetestować.

Trymery do bikini są przydatne, jeśli chcesz przyciąć włosy na krótko i uniknąć ryzyka zadrapań i podrażnień. A jeśli przygotowujesz się na specjalną okazję, dobre mycie łagodnym mydłem może usunąć każdy zapach lub brzydkie drobiny papieru toaletowego.

Obiecujemy, że włosy na pośladkach są zupełnie normalne. Usunięcie ich jest twoim przywilejem. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, masz kilka opcji do wyboru, ale każda wiąże się z własnym ryzykiem.

Nie bój się porozmawiać z lekarzem lub dermatologiem, jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące włosów na pośladkach i wokół odbytu lub ich usuwania — nie jesteś pierwszy, który o tym mówi, i nie będziesz ostatnim.


źródło: youtube Depilacja odbytu i pośladków

Leave a Reply