Chusteczki do prania

Chusteczki do prania

Podczas prania, nawet jeżeli jest ono dokładnie segregowane, mogą przydarzyć się niespodzianki jak uwalniania barwnika z jednej tkaniny i wnikania w inną. Nawet jeżeli oddziela się jaskrawe kolory od rzeczy jasnych, może dojść do szarzenia tkanin. Inny problem to blaknięcie w praniu ubrań czarnych lub stopniowe tracenie koloru czystej bieli. Można temu zapobiec podczas prania. Dzięki temu można uniknąć czasochłonnego, niszczącego ubrania i nie zawsze skutecznego moczenia białych rzeczy w wybielaczu lub wyrzucania wyblakłych czarnych ubrań. Chusteczki do prania, których w sklepach jest kilka rodzajów, pozwalają zapobiec przed różnymi problemami z praniem.

    Najlepsze chusteczki do prania
    Chusteczki wyłapujące kolor i wspomagające usuwanie brudu
    Chusteczki aktywnie wybielające
    Chusteczki przywracające czerń
    Ranking chusteczek do prania

Najlepsze chusteczki do prania

Według ocen użytkowniczek, najlepiej sprawdzają się chusteczki do prania produkcji angielskiej i niemieckiej. Na te chusteczki warto  zwrócić uwagę, dokonując zakupów w sklepie. Zazwyczaj można je kupić w drogeriach internetowych jak laroxy.pl lub pochodzenia niemieckiego jak i w sklepach z zagraniczną chemią. Chusteczki do prania zazwyczaj powinniśmy znaleźć stacjonarnie obok płynów i proszków do prania. Ostatnio bywają dostępne też w supermarketach. Chusteczki do prania są wyprodukowane ze specjalnego materiału, który nie zostawia na praniu żadnych nitek, paproszków czy innych drobnych paproszków czy kłaczków. W opakowaniu jest zazwyczaj kilkanaście do kilkudziesięciu sztuk. Wystarczy tylko jedną lub dwie włożyć do bębna pralki razem z praniem.

Przed użyciem najlepiej przeczytać instrukcje producenta, który między innymi opisuje ilość wrzucanych chusteczek na konkretny ciężar suchego prania. Zwiększając ilość wrzucanych chusteczek prawdopodobnie nie uskutecznimy efektu prania, dlatego powinniśmy używać ich ekonomicznie, według zaleceń producenta. Nie ma przeciwwskazań, aby chusteczki do prania używać za każdym razem podczas prania, nawet przy każdym praniu, ponieważ nie mają one żadnego negatywnego wpływu ani na pralkę, ani na prane tkaniny.

Chusteczki wyłapujące kolor i wspomagające usuwanie brudu

To najpopularniejsze chusteczki na naszym rynku. Są dedykowane do prania tkanin różnokolorowych, w razie gdyby któraś z nich uwalniała barwnik. Zostanie on wyłapany przez specjalne mikrowłókna i zatrzymany na chusteczce. Nie osiądzie na innych tkaninach i nie zabarwi odzieży. Nawet gdyby do pralki z jasnym praniem przypadkowo trafiła kolorowa rzecz, można dzięki tej chusteczce uniknąć szarzenia ubrań. Producent zapewnia, że dzięki chusteczce do prania można łączyć ze sobą nawet zupełnie różne barwy, a także pranie jasne z kolorowym. Dzięki czemu możemy całkowicie wypełnić bęben pralki, co wpływa na oszczędność wody i czasu, a także pracy. Innym atutem chusteczek do prania jest wspomaganie w usuwaniu plam, co optymalizuje działanie proszku do prania. Warto je stosować, jeżeli nie ma pewności co do tego, czy któraś z pranych rzeczy nie puści barwnika.

Chusteczki aktywnie wybielające

Stosuje się je do białego prania, aby pozbyć się efektu usunięcia szarzenia oraz zażółceń białych tkanin. Nie tylko zapobiegają niszczeniu białych ubrań, ale również aktywnie przywracają biel starszej odzieży, która na przykład zafarbowała się podczas prania z innymi kolorami, czy mają plamy powstałe od antyperspirantu. Dzięki stosowaniu chusteczek wybielających można znacznie przedłużyć życie białych ubrań. Chusteczki do prania wybielające są skuteczne i dużo bardziej bezpiecznym class= 'img-responsive' class= 'img-responsive' sposobem dla moczenia w wybielaczu, który bardzo osłabia tkaninę i oczywiście nie można go używać do każdego rodzaju ubrań. Oprócz substancji aktywnych, chusteczki zawierają także rozjaśniacze optyczne. Można ich bez obaw używać przy każdym praniu, nie wpływają w żaden sposób na zniszczenie ubrań, a nawet przed nim chronią.

Chusteczki przywracające czerń

Zwolennicy czarnych ubrań będą zadowoleni, że po kilku praniach ich ulubiony kolor czarny nie traci na intensywności. Dzięki chusteczkom przywracającym czerń, można przeciwdziałać wypłukiwaniu się tego pigmentu z tkanin, a także poprawić stan ubrań już delikatnie spranych. Do każdego prania o ciężarze nie przekraczającym 5 kg wystarczy zazwyczaj jedna chusteczka.

Wszystkie rodzaje chusteczek do prania chronią przed osadzaniem się na ubraniach brudu z wody oraz osadów, takich jak kamień. Zapobiegają wnikać we włókna. Opakowanie chusteczek to wydatek około kilkunastu złotych, ale naprawdę się on opłaca, ponieważ pozwala pozbyć się problemu zniszczonych ubrań białych, czarnych czy kolorowych, które po kilku praniach nieraz trzeba po prostu wyrzucić, jeżeli nie zastosuje się ochrony koloru czy chusteczki zapobiegającej farbowaniu. To szczególnie ważne przy ubraniach markowych, dobrej jakości, które również mają dość wysoką cenę. Wtedy ochrona przed zafarbowaniem, szarzeniem czy blaknięciem pozwala oszczędzić nawet kilkaset złotych.

Ranking chusteczek do prania

Lista najpopularniejszych obecnie chusteczek do prania dostępnych w sklepach. Staramy się, aby ranking był zawsze aktualny. Ma on na celu ułatwienie wyboru najlepszego produktu w tej kategorii.

1. Chusteczki do prania wyłapujące kolor DR Magic 20szt

2. LUDWIK Chusteczki zapobiegające zafarbowaniu 20szt.

3. DR. BECKMANN Chusteczki wyłapujące kolor i brud (12szt.)

źródło: youtube

8 Comments

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code