Kwas Hialuronowy jak stosować ?

Kwas Hialuronowy jak stosować ?

Kwas Hialuronowy jak stosować ?

Kwas hialuronowy jest znany ze swojej zdolności nawilżania skóry. Ale jeśli nie użyjesz go prawidłowo, możesz skończyć z jeszcze bardziej suchą skórą niż wcześniej.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o dodawaniu kwasu hialuronowego do codziennej pielęgnacji skóry.

Niezależnie od tego, czy jest to wypróbowana i prawdziwa pielęgnacja skóry, jak często myjesz włosy, czy kosmetyki, które Cię interesują, piękno jest osobiste.


    Dlatego w sklepie Laroxy polegamy na zróżnicowanej grupie pisarzy, nauczycieli i innych ekspertów, którzy dzielą się wskazówkami na temat wszystkiego, od sposobu aplikacji produktu po najlepszą maskę w płachcie dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

    Polecamy tylko coś, co naprawdę kochamy, więc jeśli zobaczysz link sklepu do określonego produktu lub marki, wiedz, że został on dokładnie zbadany przez nasz zespół.


CO TO JEST KWAS HIALURONOWY ?

Kwas hialuronowy to duża cząsteczka naturalnie wytwarzana przez organizm.

„Prawie połowa kwasu hialuronowego występująca w organizmie znajduje się w skórze” - mówi certyfikowany dermatolog Fayne Frey, MD.

Ale można go również znaleźć w kościach, chrząstkach, ścięgnach, więzadłach i ustach.

„Może utrzymać w wodzie 1000 razy większą masę”, wyjaśnia chemik kosmetyczny Vanessa Thomas, dodając, że wiąże się z cząsteczkami wody, zatrzymując wilgoć w skórze i stawach.

Wraz z wiekiem ludzki naturalny poziom kwasu hialuronowego zaczyna się zmniejszać. Dlatego ludzie zwracają się do produktów do pielęgnacji skóry zawierających kwas, aby uzyskać dodatkowy impuls.


KWAS HIALURONOWY DZIAŁANIE

„Kwas hialuronowy działa jak poduszka dla naszych stawów, nerwów i skóry” - mówi Thomas.

Ale jest znany głównie ze swoich korzyści dla skóry.

„W produktach do pielęgnacji skóry kwas hialuronowy jest stosowany jako substancja utrzymująca wilgoć - substancja, która pomaga skórze zatrzymać wodę” - mówi Frey.

Frey dodaje, że „pomaga nawilżyć zewnętrzne warstwy skóry, poprawiając w ten sposób jej wygląd”. Nawilżona skóra jest reklamowana jako bardziej promienna i młodziej wyglądająca.

Ale kwas hialuronowy nie może trwale cofnąć zegara. Frey twierdzi, że twierdzenie, że to „klucz do źródła młodości”, to „marketingowy szum”.

„Nauka nie znalazła jeszcze ani jednego składnika, cząsteczki lub produktu, który mógłby odwrócić lub spowolnić proces starzenia” - wyjaśnia Frey.

Oprócz poprawy wyglądu i dotyku skóry, kwas hialuronowy ma wiele innych zastosowań.

Wspomaga proces gojenia się ran i naprawy skóry oraz może działać jako przeciwutleniacz, chroniąc skórę przed szkodliwymi cząsteczkami zwanymi wolnymi rodnikami.


KWAS HIALURONOWY SKUTKI UBOCZNE

Słowo „kwas” może niektórych ludzi przestraszyć, ale nie ma powodów do obaw o ten składnik do pielęgnacji skóry.

Ponieważ kwas hialuronowy jest normalną częścią skóry, Frey twierdzi, że bardzo rzadko występuje na niego reakcja alergiczna.

Jeśli wystąpią skutki uboczne, mogą one wynikać z innych składników używanych produktów lub częstotliwości ich stosowania. Lub może to być wynikiem zastosowania zbyt wysokiego stężenia kwasu hialuronowego.


Zaleca się unikać wszystkiego, co przekracza 2%, aby uniknąć podrażnienia lub wysuszenia.

I powinieneś przetestować każdy nowy produkt przed nałożeniem go na twarz.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek niepożądane skutki, skontaktuj się z dermatologiem lub innym lekarzem w celu uzyskania porady.

KWAS HIALURONOWY , A CIĄŻA - KIEDY NIE WOLNO STOSOWAĆ

Kwas hialuronowy jest odpowiedni dla każdego typu skóry - nawet tej o wrażliwej skórze lub skłonnej do wyprysków.

Możesz również bezpiecznie nakładać kwas na skórę, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Dermatolodzy mogą udzielić spersonalizowanych porad i zaleceń dotyczących produktów dla Twojego rodzaju skóry lub problemu.


CZY WSZYSTKIE KOSMETYKI HIALURONOWE SĄ TAKIE SAME ?

Rozejrzyj się po obecnej scenie pielęgnacji skóry, a znajdziesz kwas hialuronowy we wszystkim, od serum i środków nawilżających po suplementy doustne i preparaty do wstrzykiwań.

Ale nie wszystkie produkty zawierają taką samą ilość kwasu hialuronowego lub dają takie same efekty.

Niektóre zawierają kwas - lub jego sól sodową, hialuronian sodu - jako główny składnik. Zawierają wyższe stężenie kwasu, ponieważ ich głównym celem jest zapewnienie korzyści nawilżających lub przeciwdziałających efektom starzenia.

Inne zawierają mniejszą ilość, która działa jak środek utrzymujący wilgoć, pomagając w innym celu - niezależnie od tego, czy chodzi o zwalczanie wyprysków trądzikowych czy wyrównanie kolorytu skóry.

Możesz również zauważyć różne masy cząsteczkowe na etykietach serum i kremu.

„Kwas hialuronowy jest dostępny w różnych rozmiarach” - wyjaśnia certyfikowany dermatolog Rina Allawh, lekarz medycyny, która praktykuje w Filadelfii.

„Każdej cząsteczce przypisana jest masa cząsteczkowa, która jest odwrotnie proporcjonalna do tego, jak głęboko cząsteczka może wnikać w skórę” - mówi Allawh. Im niższa masa cząsteczkowa, tym głębiej cząsteczki mogą wejść.

„Kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej jest bardziej skłonny do tworzenia filmu na powierzchni skóry niż wnikania głębiej w skórę” - dodaje Allawh.

Dlatego jest mniej prawdopodobne, że będzie miał trwały efekt w porównaniu z kwasem o niższej masie cząsteczkowej. I, jak zauważa Thomas, „substancje o większych cząsteczkach często mają problemy z wyświetlaniem wyników”.

Potwierdza to badanie na małą skalę Trusted Source, opublikowane w 2011 roku.

Po przetestowaniu wielu mas kwasu hialuronowego naukowcy odkryli, że preparaty o niskiej masie cząsteczkowej były „związane ze znacznym zmniejszeniem głębokości zmarszczek, co może wynikać z lepszych zdolności penetracji”.

Ale Frey zauważa, że ​​nie istnieją metody udowodnienia głębokiej penetracji kwasu hialuronowego, które potwierdzałyby twierdzenia producentów produktów do pielęgnacji skóry, którzy twierdzą, że ich formuła zawiera kwas o niskiej masie cząsteczkowej.

Zamiast tego kwas hialuronowy jest często wstrzykiwany w skórę, aby poprawić głębsze oznaki starzenia.

Te wypełniacze dają bardziej skuteczne efekty przeciwstarzeniowe niż produkty miejscowe, ale wiążą się z możliwymi skutkami ubocznymi, takimi jak siniaki i obrzęki.


JAKIE SKŁADNIKI POWINNY ZAWIERAĆ KOSMETYKI Z KWASEM HIALURONOWYM

Szukając dobrego produktu z kwasem hialuronowym, należy pamiętać o kilku rzeczach.

Po pierwsze, mówi Thomas, że kwas hialuronowy najlepiej stosować w każdym produkcie, który ma na celu nawilżenie.

    Nie zapominaj, że może być wymieniony jako hialuronian sodu - wersja, która zwykle jest tańsza, ale ma mniejszą cząsteczkę.

Po drugie, należy unikać wszystkiego, co zawiera ostre składniki, takie jak alkohol i zapach, lub czegokolwiek o wysokim stężeniu kwasu.

„Większość dostępnych bez recepty (OTC) kremów kosmetycznych, balsamów i serum jest na bazie wody i zawiera mniej niż 2% kwasu hialuronowego” - wyjaśnia Frey.

„Nawilżacze o zbyt wysokim poziomie nawilżenia mogą w rzeczywistości spowodować wzrost utraty wody ze skóry” - mówi Frey. „Oto doskonały przykład, gdzie„ więcej nie zawsze znaczy lepiej ””.

I po trzecie, każdy przyzwoity środek nawilżający musi być w stanie powstrzymać wodę przed opuszczaniem skóry i wyparowywaniem powietrza. Jak mówi Frey, „najbardziej skuteczne środki nawilżające zawierają również składniki zwane środkami okluzyjnymi”, które właśnie to robią.

Masła takie jak masło shea i kakao, oleje takie jak awokado i wosk pszczeli to przykłady składników okluzyjnych.

Szukaj również uzupełniających się składników w produktach z kwasem hialuronowym.

Witamina C jest przeciwutleniaczem, który pomaga zwalczać suchość i chronić skórę przed szkodliwym wpływem środowiska.

Tymczasem witamina B5 służy do dalszego zmiękczania i wygładzania skóry.


JAKIE KOSMETYKI UŻYWAĆ Z KWASEM HIALURONOWYM ?

Chociaż większość produktów z kwasem hialuronowym jest odpowiednia dla wszystkich typów skóry, niektóre są formułowane z myślą o określonych problemach.

Hydro Boost Hydrating Serum Neutrogena to dobra opcja dla osób o skórze tłustej lub skłonnej do trądziku.

Natur Planet kwas hialuronowy zaleca się, mówiąc, że „zwiększa nawilżenie skóry, poprawiając elastyczność i spójność bariery skórnej”. Co najważniejsze, nie pozostawia „niechcianych tłustych lub oleistych pozostałości”.

Jeśli Twoja skóra jest szczególnie sucha, spójrz na The Ordinary's kwas hialuronowy 2% + B5. Według marki zawiera kwas hialuronowy o małej, średniej i dużej masie cząsteczkowej oraz witaminę B5 dla intensywnego nawilżenia.

A osoby ze skórą mieszaną powinny wypróbować Cetaphil's Daily Hydration Lotion z kwasem hialuronowym. Ten krem ​​nawilżający o lekkiej formule działa łagodząco na suche obszary bez dodawania dodatkowego oleju do skóry.

Wzmacniacz kwasu hialuronowego firmy SkinCeuticals to wysoko oceniane serum, które ma na celu poprawę tekstury skóry, podczas gdy kwas mlekowy The Ordinary 5% + HA delikatnie złuszcza skórę, pomagając zmniejszyć przebarwienia.

Istnieje również wiele produktów, które zmniejszają widoczność drobnych zmarszczek.

Wypróbuj L'Oreal Paris ’Revitalift Pure Hyaluronic Acid Serum lub Hyaluronic Acid Booster od Paula’s Choice, aby uzyskać jędrniejszą i bardziej jędrną skórę.


KIEDY STOSOWAĆ KWAS HIALURONOWY

Cóż, to zależy od rodzaju używanego produktu.

Nawilżacze i serum to dwie najpopularniejsze formy kwasu hialuronowego. Używaj kremu nawilżającego z kwasem hialuronowym w czasie, gdy zwykle nawilżasz.

Idealnie byłoby to dwa razy dziennie i zawsze po oczyszczeniu, złuszczeniu lub nałożeniu serum. Ale jeśli używasz serum z kwasem hialuronowym, Twoja rutyna będzie trochę inna.

Po oczyszczeniu, gdy skóra jest jeszcze wilgotna, wlej kilka kropli do twarzy dłońmi. Nie zapomnij natychmiast po nałożeniu kremu nawilżającego, aby utrwalić całe nawilżenie.

Na szczęście kwas hialuronowy działa dobrze z prawie każdym produktem do pielęgnacji skóry, w tym z retinolem, witaminą C, alfa-hydroksykwasami (AHA) i beta-hydroksykwasami (BHA).

Nie musisz więc martwić się o zmianę reszty swojej rutyny.


JAK CZĘSTO UŻYWAĆ KWASU HIALURONOWEGO ?

Zawsze najlepiej postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi konkretnych produktów i zaczynać powoli.

Generalnie jednak kwas hialuronowy jest bezpieczny do stosowania zarówno rano, jak i wieczorem.

KWAS HIALURONOWY EFEKTY

Wszystkie produkty są formułowane inaczej, więc czasy efektów mogą się różnić.

Ponieważ produkty kwasu hialuronowego do stosowania miejscowego mają tendencję do wywoływania tymczasowych efektów, w ciągu kilku minut powinieneś być w stanie zauważyć jędrniejszą i bardziej nawilżoną skórę.

Ale jeśli chcesz zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek i innych oznak starzenia, być może będziesz musiał poczekać kilka miesięcy, aby zobaczyć różnicę.

Aby Twoja skóra wyglądała i czuła się najlepiej, musisz ją nawilżać. Kwas hialuronowy to jeden z najprostszych sposobów, aby to osiągnąć.

Łatwy w użyciu, niskie prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych i dostępny w różnych formatach produktów: to naprawdę składnik do pielęgnacji skóry, który działa dla każdego.


1 Comments

  • Avatar
   mr seo
   cze 14, 2021

   SEO WITH PRO is a superb organization with a wonderful team to work with. Prompt action and good customer care team. Overall excellent experience.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code