Serum z witaminą C - Jak stosować ?

Serum z witaminą C - Jak stosować ?

Serum z witaminą C - Jak stosować ?

Witamina C na twarz blog - Co to jest serum witaminy C ?

Jeśli interesujesz się pielęgnacją skóry, prawdopodobnie słyszałeś o serum z witaminą C.

Witamina C jest reklamowana jako jeden z najlepszych składników przeciwstarzeniowych na rynku - i klucz do utrzymania gładkiej, równej i promiennej cery.

Chociaż prawdopodobnie dostarczasz witaminę C w swojej diecie, nie ma sposobu, aby zagwarantować, że trafi ona prosto do Twojej skóry. Stosowanie serum i innych produktów do stosowania miejscowego jest najbardziej bezpośrednim sposobem na osiągnięcie tych korzyści.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego powinieneś dodać serum z witaminą C do swojej rutyny, jak wprowadzić nowy produkt i nie tylko.

1. Witamina C na twarz ?

Witamina C ma doskonały profil bezpieczeństwa. Większość ludzi może stosować witaminę C miejscowo przez dłuższy czas bez żadnych niepożądanych reakcji.

W rzadkich przypadkach osoby z nadwrażliwą skórą mogą odczuwać niewielkie podrażnienia.

     Witamina C jest również bezpieczna w połączeniu z innymi aktywnymi substancjami do pielęgnacji skóry, w tym alfa-hydroksykwasami, retinolami i SPF.

2. Witaminy C do twarzy działa nawilżająco

Magnezowy fosforan askorbylu, jedna z głównych pochodnych witaminy C stosowanych w pielęgnacji skóry, wykazano, że ma działanie nawilżające na skórę. Zmniejsza przez naskórkową utratę wody, dzięki czemu skóra lepiej zatrzymuje wilgoć.

3. Serum witaminy C rozjaśnia skórę i przebarwienia

Witamina C może pomóc w zanikaniu pigmentacji (więcej na ten temat poniżej!) I wygładzić powierzchnię skóry, aby zmniejszyć matowość. Daje skórze młodzieńczy blask i rozjaśnia przebarwienia na skórze.

4. Serum witaminy C pomaga zmniejszyć zaczerwienienia i wyrównać koloryt skóry

Wykazano również, że witamina C jest zaufanym źródłem w leczeniu wielu różnych stanów zapalnych skóry. Minimalizacja zaczerwienień może zapewnić bardziej równomierną cerę.

5. Pomaga zniwelować przebarwienia

Przebarwienia - w tym plamy słoneczne, plamy starcze i ostuda - występują, gdy melanina jest nad produkowana w niektórych obszarach skóry. Może się również zdarzyć w miejscach, w których trądzik się zagoił.

Wykazano, że aplikacja witaminy C utrudnia produkcję melaniny. Może to pomóc w blaknięciu ciemnych plam i prowadzić do bardziej wyrównanej cery.

Radzisz sobie z trądzikiem? Witamina C nie jest jedyną opcją.

6. Zmniejsza widoczność cieni pod oczami

Te serum mogą pomóc wygładzić drobne zmarszczki poprzez wypełnienie i nawilżenie obszaru pod oczami.

Chociaż witamina C jest bardziej skuteczna w zmniejszaniu ogólnego zaczerwienienia, niektórzy twierdzą, że może pomóc złagodzić przebarwienia związane z kręgami pod oczami.

7. Witamina C na twarz efekty - wspomaga produkcję kolagenu


Witamina C jest dobrze znana ze zwiększania produkcji kolagenu.

Kolagen to naturalnie występujące białko, które z czasem ulega wyczerpaniu. Niższy poziom kolagenu może prowadzić do drobnych linii i zmarszczek.

8. Może pomóc w usuwaniu zmarszczek

Produkcja kolagenu jest związana z elastycznością i jędrnością skóry. Kiedy poziom kolagenu zacznie spadać, skóra może zacząć wiotczeć.

Zastosowanie serum z witaminą C może zwiększyć produkcję kolagenu, powodując ogólny efekt zaostrzenia, pojawienia się zmarszczek.

9. Chroni przed uszkodzeniami słonecznymi - witamina C chroni przed słońcem

Uszkodzenia skóry spowodowane słońcem są powodowane przez cząsteczki zwane wolnymi rodnikami. To są atomy z brakującym elektronem. Wolne rodniki poszukują innych atomów, z których mogą „ukraść” elektron - co może prowadzić do znacznych uszkodzeń skóry.

Witamina C jest bogata w przeciwutleniacze. Przeciwutleniacze chronią zdrowe komórki skóry, „dając” tym wolnym rodnikom elektron, czyniąc je nieszkodliwymi.

10. Może pomóc złagodzić oparzenia słoneczne

Oprócz minimalizowania zaczerwienień, witamina C przyspiesza obrót komórek. To zastępuje uszkodzone komórki nowymi, zdrowymi. Dlatego warto stosować serum z witaminy C po opalaniu słonecznym

11. Serum z witaminy C pomaga w gojeniu ran - po skaleczeniach, trądziku, operacjach

Biorąc pod uwagę jego wpływ na oparzenia słoneczne, nie powinno być zaskoczeniem, że aplikacja witaminy C może przyspieszyć ogólne gojenie się ran. Zdrowe gojenie się ran zmniejsza ryzyko zapalenia, infekcji i blizn.

Serum z witaminy C jak stosować ?

Chociaż miejscowa witamina C jest ogólnie dobrze tolerowana, wszystkie produkty do pielęgnacji skóry mogą powodować działania niepożądane. Zawsze powinieneś wykonać test płatkowy, aby ocenić ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Oto jak:

 •     Wybierz mały obszar skóry, który można łatwo ukryć, np. Przedramię.
 •     Nałóż niewielką ilość produktu i odczekaj 24 godziny.
 •     Jeśli nie wystąpią żadne skutki uboczne, możesz nałożyć na twarz. Przerwij stosowanie, jeśli wystąpi wysypka, zaczerwienienie lub pokrzywka.


Kiedy nadejdzie czas na pełną aplikację, postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie produktu.

Serum z witaminą C warto stosować codziennie, o każdej porze roku. Nie należy się obawiać, że witamina C uwrażliwi skórę na słońce – jest wprost odwrotnie, substancja ta wspomaga działanie filtrów przeciwsłonecznych zawartych w kremach. Tym samym wzmacnia ochronę przez szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, które powodują starzenie się skóry i zmarszczki. Bez obaw możemy więc nakładać serum z witaminą C raz dziennie rano lub wieczorem.

Używanie serum witaminy C rana na słońce (latem):

 1.     Oczyszczenie skóry płynem micelarnym lub  wodą i delikatnym żelem myjącym.
 2.     Tonizowanie za pomocą toniku lub hydrolatu dobranego do potrzeb twojej cery.
 3.     Gdy skóra jest jeszcze wilgotna, zaaplikuj na twarz serum z witaminą C.
 4.     Po wchłonięciu serum, nałóż krem z filtrem.
 5.     Makijaż.


W przypadku aplikacji serum z witaminą C na noc, również nakładamy je po etapie tonizowania, ale przed nałożeniem kremów lub olejków pielęgnujących.

Można go bezpiecznie stosować w połączeniu z innymi składnikami aktywnymi, chociaż stosowanie razem z niacynamidem może zmniejszyć skuteczność witaminy C.

    Upewnij się, że sprawdziłeś datę ważności swojego produktu. Jeśli produkt przyciemnił się lub w inny sposób zmienił kolor, prawdopodobnie witamina C uległa utlenieniu. Chociaż produkt jest nadal bezpieczny w użyciu, nie ma już takich samych korzyści.

Skutki uboczne i ryzyko stosowania serum z witaminy C

Chociaż podrażnienie jest mało prawdopodobne, zawsze należy wykonać test płatkowy przed pełną aplikacją. Tylko w ten sposób można określić, jak Twoja skóra zareaguje na serum.

Jeśli Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa, unikaj produktów z kwasem L-askorbinowym. Produkty zawierające fosforan askorbylu magnezu mogą z mniejszym prawdopodobieństwem powodować podrażnienia.

Produkty kosmetyki z witaminą C

Na skuteczność kosmetyku wpływają dwie rzeczy - skład produktu i opakowanie.

Następujące pochodne witaminy C mają na celu dłuższe zachowanie siły działania:

 •      Kwas L-askorbinowy
 •      palmitynian askorbylu
 •      fosforan askorbylu magnezu


Należy również upewnić się, że preparat nie zawiera wody. Butelka powinna być nieprzezroczysta i hermetycznaNajlepsze serum z witaminy C:

 •     DermoFuture Regenerująca kuracja z witaminą C 20ml
 •     AVA Witamina C z Acerolą Aktywator młodości 30ml
 •     Revolution Skincare Serum do Twarzy 12.5% Witamina C
 •     Lynia Olejek z Witaminą C Kuracja Regenerująca 15ml
 •     AVA Retinol z witaminami C, E i F Aktywator młodości 30ml

Witamina C może pomóc leczyć wypryski, zmniejszyć przebarwienia i nadać skórze nieziemski blask.

Konsekwencja jest kluczem do maksymalnego efektu, więc dodaj ją do swojej rutyny w sposób, który ma dla Ciebie sens. Niektórzy nakładają go rano, aby wykorzystać jego właściwości chroniące przed promieniowaniem UV, podczas gdy inni uważają, że najlepiej sprawdza się jako serum na noc.

Przerwij stosowanie, jeśli zaczniesz odczuwać podrażnienie lub dyskomfort.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code