Jak pozbyć się cellulitu na brzuchu ?

Jak pozbyć się cellulitu na brzuchu ?

Jak pozbyć się cellulitu na brzuchu ?

Cellulit to skóra z wgłębieniami przypominająca skórkę pomarańczy, którą najczęściej zauważasz w okolicach bioder i ud. Ale można go znaleźć również w innych obszarach jak np. na brzuchu. Cellulit nie występuje tylko u otyłych ludzi. W rzeczywistości może pojawić się u kobiet o różnych kształtach, rozmiarach i wadze.

Chociaż sam cellulit nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, wiele osób wolałoby się go pozbyć - lub przynajmniej uczynić mniej zauważalnym. Ale próba zrobienia tego może być bardzo frustrująca, a opcje leczenia mogą wprowadzać w błąd.

W tym artykule omówimy możliwości radzenia sobie z cellulitem na brzuchu i przede wszystkim przyczyny tego problemu.Co powoduje cellulit na brzuchu ?

Charakterystyczna, nierówna tekstura skóry cellulitu jest spowodowana tkanką tłuszczową znajdującą się głęboko w skórze, która uciska tkankę łączną.

Cellulit może wystąpić na dowolnej części ciała, w tym na brzuchu. Występuje najczęściej na obszarach, które mają więcej tkanki tłuszczowej.

Chociaż cellulit może pojawić się zarówno na mężczyzn, jak i kobiety, znacznie częściej występuje u kobiet. W rzeczywistości badania wykazały, że może to dotyczyć do 90 procent kobiet.

Kolejnym czynnikiem jest wiek. Wraz z wiekiem skóra staje się cieńsza, cellulit staje się bardziej widoczny. Jednak większość ludzi zaczyna zauważać cellulit, gdy osiągną wiek 30 lat.

Historia rodziny też odgrywa rolę. Jeśli Twoi rodzice mieli cellulit, Ty też masz większe szanse na jego wystąpienie i możesz go zauważyć w młodszym wieku.


Inne przyczyny cellulitu na brzuchu to:

 •     Ciąża. Niektóre kobiety rozwijają cellulit na brzuchu w czasie ciąży i po ciąży z powodu zwiększonego przyrostu masy ciała w krótkim czasie, a także wysokiego poziomu estrogenu.
 •     Twoja dieta. Dieta pozbawiona pokarmów roślinnych bogatych w przeciwutleniacze i wody może powodować utratę kolagenu i odwodnienie skóry. Oba czynniki mogą z czasem sprawić, że cellulit będzie bardziej zauważalny.
 •     Zapalenie. Uważa się, że zapalenie może mieć wpływ na tkankę łączną, co z kolei może prowadzić do cellulitu.
 •     Wahania masy ciała. Ekstremalna utrata masy ciała i jej przyrost mogą powodować rozciąganie skóry, co może prowadzić do gromadzenia się większych komórek tłuszczowych.Czy ćwiczenia mogą pomóc na cellulit na brzuchu ?

Ponieważ cellulit składa się z tłuszczu, najlepszym sposobem radzenia sobie z nim jest utrata komórek tłuszczowych. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na to są ćwiczenia.

Według American Council on Exercise najskuteczniejszym sposobem zwalczania cellulitu jest codzienne wykonywanie ćwiczeń sercowo-naczyniowych spalających tłuszcz, w połączeniu z dwoma do trzech ćwiczeń siłowych tygodniowo.

Zastanów się nad połączeniem ćwiczeń cardio i staraj się zwiększać intensywność ćwiczeń cardio, gdy będziesz silniejszy. Następujące ćwiczenia mogą z czasem pomóc spalić tkankę tłuszczową i zminimalizować pojawianie się cellulitu na brzuchu:


 •     energiczny spacer, jogging lub bieganie, na świeżym powietrzu lub na bieżni
 •     ćwicząc na maszynie eliptycznej
 •     jazda na rowerze (stacjonarnie lub w terenie)
 •     pływanie
 •     wioślarstwo
 •     taniec


Niektóre ćwiczenia wzmacniające brzuch mogą również budować mięśnie i redukować tłuszcz, ale tylko w połączeniu ze zdrową dietą i układem sercowo-naczyniowym. Zapytaj swojego trenera o następujące ruchy:

 •     brzuszki na podłodze lub z piłką stabilizującą
 •     deski
 •     deski boczne
 •     brzuszki rowerowe


Najważniejsze jest, aby zacząć od własnego poziomu sprawności i zwiększać intensywność treningów w miarę upływu czasu. Pamiętaj, że cellulit może mieć nawet sportowiec. Celem jest tutaj redukcja tkanki tłuszczowej i zminimalizowanie cellulitu. Ale ćwiczenia nie usuwają cellulitu na dobre.

Skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby sprawdzić, czy te treningi są dla Ciebie odpowiednie, zwłaszcza jeśli niedawno urodziłaś dziecko lub jeśli jesteś w trakcie leczenia z powodu jakichkolwiek schorzeń.Inne sposoby na pozbycie się cellulitu na brzuchu ?

Pomimo deklaracji marketingowych i reklamowych niektórych produktów, badania wykazały, że żadna metoda leczenia nie może całkowicie pozbyć się cellulitu, bez względu na to, gdzie się znajduje.

Chociaż istnieją sposoby na zmniejszenie wgłębienia, nierównej tekstury skóry, prawdopodobnie będziesz musiał powtórzyć każdy zabieg, aby utrzymać rezultaty przez długi czas.

Przyjrzyjmy się bliżej najczęstszym zabiegom minimalizującym cellulit na brzuchu.


Terapia falami akustycznymi na cellulit na brzuchu

Według badania Trusted Source z 2017 roku, terapia falą akustyczną (AWT) jest jedną z terapii, która wykazuje największe nadzieje w zmniejszaniu cellulitu. W tym badaniu uczestnicy stracili również centymetry wokół bioder, a terapia została uznana za bezpieczną w użyciu, bez znanych skutków ubocznych.

AWT składa się z szeregu „fal uderzeniowych”, które pomagają rozerwać tkanki tworzące cellulit. Z kolei fale o wysokiej energii mogą również zwiększyć kolagen i elastyczność.Leczenie laserowe cellulitu na brzuchu:

Zabieg laserowy stosowany przy różnych schorzeniach skóry może również pomóc w zmniejszeniu cellulitu. Działa poprzez poprawę przepływu krwi w dotkniętym obszarze. Może to pomóc napiąć skórę.

Zabiegi laserowe na cellulit mogą pomóc zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w leczonym obszarze iz czasem zagęścić skórę.Masaż brzucha na cellulit
Profesjonalny masaż nie tylko pomaga rozluźnić napięte mięśnie, ale może również poprawić drenaż limfatyczny i krążenie krwi w całym ciele.

Usuwając toksyny i poprawiając przepływ krwi, masaż może tymczasowo poprawić wygląd skóry i zmniejszyć widoczność cellulitu.

Wadą jest to, że obszar brzucha nie jest zwykle objęty masażem ze względu na jego wrażliwość. Nadal możesz uzyskać niektóre z tych samych korzyści, jakie daje masaż, używając w domu wałka z pianki na brzuchu.


Uwalnianie tkanek wspomagane próżniowo
Przy tej procedurze dermatolog używa urządzenia z małymi ostrzami do przecinania pasm cellulitu w celu ich uwolnienia. Pozwala to tkance poruszać się w górę, co może pomóc zmniejszyć wygląd wgłębienia na skórze.

Według badania Trusted Source z 2015 roku, wspomagane próżniowo uwalnianie tkanki może pomóc zredukować cellulit nawet przez rok. Jednak należy przeprowadzić więcej badań, aby spojrzeć na długoterminowy sukces tego leczenia.


Okłady na brzuch z cellulitem

Nasycone olejkami eterycznymi i kremami, podgrzewane okłady na ciało są często używane w spa, aby pomóc wygładzić i zmniejszyć komórki tłuszczowe.

Chociaż możesz schudnąć z okładem na ciele, prawdopodobnie stracisz tylko wodę, a nie tłuszcz. W związku z tym efekty poprawy cellulitu mogą utrzymywać się tylko przez kilka dni.Jak zapobiegać cellulitowi na brzuchu ?

Chociaż cellulitowi trudno jest zapobiegać, mogą istnieć sposoby, aby go ograniczyć. Rozważ następujące kroki:

 •     Pozostań dobrze nawodniony. Staraj się pić co najmniej 8 szklanek wody dziennie, aby wypłukać toksyny z organizmu.
 •     Jedz dużo owoców i warzyw. Woda w produktach również pomoże Ci zachować nawodnienie.
 •     Ogranicz żywność przetworzoną i bogatą w cukier. Te pokarmy mogą powodować gromadzenie się toksyn w organizmie.
 •     Schudnij lub pozostań przy zdrowej wadze. Noszenie mniejszej wagi może pomóc zmniejszyć komórki tłuszczowe i sprawić, że cellulit będzie mniej zauważalny.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code