Wrastające włosy bikini - Jak się ich pozbyć ?

Wrastające włosy bikini - Jak się ich pozbyć ?

Wrastające włosy bikini - Jak się ich pozbyć

Wrastające włosy łonowe, dzieje się tak gdy włosy łonowe odrastają w głąb skóry zamiast na powierzchnię. Może się to zdarzyć, gdy włosy łonowe zostaną ogolone maszynką, woskiem, pastą cukrową, depilatorem elektronicznym.

Kiedy wrastają włosy, możesz zauważyć małe, okrągłe guzki zwane grudkami lub małe, wypełnione ropą guzki zwane krostami, pryszczami W niektórych przypadkach skóra wokół wrastających włosów może stać się ciemniejsza. Jest to znane jako przebarwienie.

Możesz również odczuwać ból lub swędzenie w okolicy wrastających włosów.

Niektóre osoby mogą być bardziej narażone na wrastające włosy. Na przykład ludzie z gęstymi, kręconymi włosami mają tendencję do rozwijania wrastających włosów częściej niż ludzie z cienkimi, cienkimi włosami. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku włosów łonowych, które wydają się być grubsze niż włosy na głowie lub reszcie ciała.


Dlaczego włosy bikini, łonowe wrastają  ?

Po usunięciu włosów zwykle po jakimś czasie niestety odrastają.

Większość włosów wyrasta przez skórę, nie powodując żadnych problemów. Inne włosy mogą rosnąć pod skórą. Na przykład podczas golenia skrócone włosy mogą się zwijać i wrastać w skórę.

Kiedy włosy odrastają w głąb skóry, ciało reaguje na włosy, jakby były obcym przedmiotem. Wtedy zaczynają się objawy, w tym ból, swędzenie, zaczerwienienie lub obrzęk.


Jak pozbyć się wrastających włosów bikini ?

W większości przypadków nie musisz leczyć wrastających włosów bikini, łonowych. Często same się usuwają bez leczenia.

Jeśli włosy nie zaczynają odrastać przez skórę, być może trzeba wypróbować jedną z poniższych opcji usuwania.

1. Przestań usuwać, depilować włosy w tym obszarze

Przestań depilować, golić lub wyrywać włosy w tym obszarze, aż wrastające włosy znikną.

Dalsze golenie jeszcze bardziej pogorszy wrażliwy obszar. Drapanie lub wyrywanie wrastających włosów zwiększy dyskomfort. Może nawet doprowadzić do infekcji skóry lub pozostawienia blizny.


2. Zastosuj ciepłe okłady

Umieść ciepłe kompresy na obszarze gdzie wrastają włosy.

Możesz również masować mokrą ściereczkę lub miękką szczoteczkę do zębów okrężnymi ruchami po skórze.

3. Delikatnie wyciągnij włosy

Gdy włosy pojawią się nad skórą, delikatnie pociągnij je za pomocą sterylnej pincety lub igły.

Staraj się nie wyrywać ich całkowicie, dopóki obszar nie zostanie wyleczony lub skóra ponownie się zagoi. Nie wbijaj się w skórę. Przebicie się przez skórę może spowodować infekcję.

4. Usuń martwą skórę - martwy naskórek

Delikatnie myj i złuszczaj naskórek wokół wrastających włosów, aby włosy wróciły na powierzchnię skóry.

Jeśli to nie zadziała, lekarz może przepisać lek, który pomoże szybciej złuszczać martwe komórki skóry.

5. Użyj kremów, aby zmniejszyć stan zapalny

Jeśli wrastające włosy bikini, łonowe powodują wiele zaczerwienień i stanów zapalnych, lekarz może przepisać krem ​​steroidowy. Ten miejscowy zabieg może zmniejszyć obrzęk i podrażnienie wokół włosów.

6. Użyj retinoidów na wrastające włosy

Retinoidy, takie jak tretynoina (Renova, Retin-A), mogą przyspieszyć usuwanie martwych komórek skóry. Mogą również pomóc usunąć ciemne plamy na skórze, które tworzą się z powodu wrastających włosów. Będziesz potrzebować recepty od lekarza na retinoidy. Leki te mogą powodować suchość skóry.

Nie używaj żadnych produktów z retinoidami, jeśli jesteś w ciąży. Ten lek jest niebezpieczny dla dziecka i może powodować wady wrodzone.

Co się stanie, jeśli wrastające włosy zostaną zarażone?

Jeśli wrastają włosy bikini, łonowe, guzki są bolesne i wypełnione ropą. W celu leczenia infekcji konieczne może być skontaktowanie się z lekarzem.

Lekarz może przepisać maść antybiotykową lub płyn do płukania. Jeśli infekcja jest ciężka, może być konieczne przyjmowanie antybiotyku doustnie.

Usuwanie wrastających włosów  w domu

Kilka leków dostępnych bez recepty i domowych sposobów może złagodzić guzy i ewentualnie zapobiec wrastaniu włosów. Oto kilka do wypróbowania:

 • Złuszczaj naskórek za pomocą kwasu salicylowego lub kwasu glikolowego. Te produkty pomogą utrzymać otwarte mieszki włosowe, dzięki czemu włosy nie zostaną ponownie uwięzione. Nie używaj tych produktów, jeśli masz już wrastające włosy, ponieważ mogą podrażnić skórę.
 •     Krem z nadtlenkiem benzoilu. Ten składnik występujący w lekach przeciwtrądzikowych, może pomóc wysuszyć dotknięty obszar i zmniejszyć zaczerwienienie.
 •     Nawilżać. Nietłusty krem ​​nawilżający może pozbyć się martwych komórek skóry, które często zatykają mieszki włosowe i przyczyniają się do wrastania włosów.


Domowe, naturalne sposoby na wrastające włosy :

 •     Olejek z drzewa herbacianego zabija bakterie i zmniejsza obrzęk. Czasami jest stosowany w leczeniu trądziku, a także może działać na wrastające włosy. Wymieszaj olej z wodą, aby go rozcieńczyć i nałóż za pomocą wacika.
 •     Cukier jest naturalnym środkiem złuszczającym. Wymieszaj z oliwą z oliwek lub miodem, aby nawilżyć skórę i zabić bakterie. Nakładaj pastę okrężnym ruchem, a następnie spłucz ciepłą wodą.
 •     Soda oczyszczona pomaga złuszczać i łagodzić stany zapalne skóry. Wymieszaj 1 łyżkę sody oczyszczonej z 1 szklanką wody. Użyj bawełnianej kulki, aby nałożyć ją na skórę, a następnie spłucz zimną wodą.

Czego należy unikać, jeśli masz wrastające włosy bikini, łonowe?

Oto kilka rzeczy, których należy unikać, jeśli masz wrastające włosy:

 •     Staraj się nie ciągnąć ani nie podrywać wrastających włosów. Możesz spowodować infekcję.
 •     Nie ściskaj guzków. Próba wybicia guzków może spowodować infekcję lub pozostawienie blizny.
 •     Nie kop pod skórą. Jeśli spróbujesz usunąć włosy, zrób to delikatnie.


Jak możesz zapobiec wrastaniu włosów bikini, łonowych?

Najlepszym sposobem zapobiegania wrastaniu włosów bikini, łonowych jest unikanie wosku do depilacji, golenia lub wyrywania, ale nie zawsze jest to praktyczne.

Jeśli nadal będziesz pielęgnować włosy bikini, łonowe, wykonaj następujące kroki, aby zapobiec wrastaniu włosów łonowych:

1. Przygotuj obszar bikini do golenia

Przygotowanie okolicy bikini przed użyciem maszynki do golenia może zmniejszyć ryzyko wrastania włosów, gdy włosy zaczną odrastać.

Najpierw umyj skórę łagodnym mydłem. Rozsmaruj dokładnie krem ​​do golenia lub żel do golenia lub taki, który jest przeznaczony do wrażliwych miejsc.

Po zakończeniu dokładnie osusz obszar przed założeniem bielizny i spodni.


2. Użyj golarki, maszynki z pojedynczym ostrzem

Niektóre maszynki do golenia mają na celu zmniejszenie ryzyka wrastania włosów. Możesz wypróbować jedną z tych specjalnych maszynek lub po prostu kupić maszynę z pojedynczym ostrzem.

Jeśli brzytwa ma kilka zastosowań, zastąp ją nową. Tępe ostrza nie wykonują czystych, precyzyjnych cięć i mogą zwiększać ryzyko wrastania włosów.

3. Rozważ laserowe usuwanie włosów bikini

Laserowe usuwanie owłosienia, choć drogie, jest długotrwałym rozwiązaniem dla wrastających włosów. Laserowe usuwanie włosów usuwa włosy na głębszym poziomie, uszkadzając mieszki włosowe. W większości przypadków zapobiega to odrastaniu włosów.

Laserowe usuwanie włosów wymaga kilku zabiegów w ciągu kilku tygodni i miesięcy, ale wyniki są zwykle półtrwałe. Laserowe usuwanie nie jest tak skuteczne w przypadku włosów blond lub bardzo jasnych.


4. Opcje usuwania włosów bikini kremem do depilacji

Chemiczne środki do usuwania włosów są opcją, ale mogą podrażniać wrażliwą skórę. Przetestuj środek do usuwania włosów na małym skórze na innej części ciała przed użyciem go w okolicy łonowej. Jeśli nie zareagujesz w ciągu 24 godzin, korzystanie z niego powinno być bezpieczne.

Pamiętaj, że skóra w okolicy narządów płciowych jest znacznie bardziej wrażliwa niż skóra na ramieniu lub nodze.

Niektóre kremy na receptę zmniejszają odrastanie włosów, zwłaszcza gdy stosujesz je po zabiegu laserowym lub po innych zabiegach depilacji.

Elektroliza to trwały zabieg usuwania włosów. Wykorzystuje elektrodę do zniszczenia cebulki włosa. Podobnie jak laserowe usuwanie włosów, elektroliza wymaga kilku zabiegów w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.


Kiedy powinieneś pójść do lekarza z wrastającymi włosami ?

Od czasu do czasu wrastające włosy bikini, łonowe nie są powodem do niepokoju. Postępowanie zgodnie z powyższymi krokami zapobiegania może pomóc w przyszłości uniknąć wrastania włosów. Możesz porozmawiać z lekarzem na temat wrastających włosów bikini, łonowych,

jeśli dotyczą Ciebie:

 •     Problem wrastających włosów bikini, łonowych często i uporczywie się pojawia. Twój lekarz może pomóc ci znaleźć leczenie zapobiegające przyszłym problemom.
 •     Masz za dużo włosów bikini, łonowych. Jeśli masz nieprawidłowy lub nietypowy wzrost włosów, lekarz może potrzebować poszukać informacji na temat problemów zdrowotnych, które mogą przyczynić się do wystąpienia problemu.

1 Comments

  • Avatar
   marta
   cze 29, 2020

   Myślę o depilacji laserować pod pachami bikini i zastanawiam się czy to dobry pomysł, jak myślicie?

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code