Depilacja Bikini - Jak depilować bikini ?

Depilacja Bikini - Jak depilować bikini ?

Depilacja Bikini

Zdrowe zadbane włosy łonowe

Jak depilować bikini ?

Od momentu, gdy wyhodujemy pierwsze włosy łonowe, jesteśmy pewni, że należy je przyciąć lub całkiem zgolić. Spójrz tylko na wszystkie reklamy, gadżety i metody udawania łoniaków.

To w jaki sposób zadbamy o włosy łonowe może być zależne od preferencji partnera, który lubi bujny wygląd lub koleżanka, która jest wolnym ptakiem lub ma większe doświadczenie od nas. Każdy ma opinię na temat włosów łonowych i zarośniętych cipkach. Nic dziwnego, że nie wiemy, która droga jest dla nas najlepsza.

Depilacja bikini w domu. Czy powinieneś depilować miejsca intymne? Czy są jakieś korzyści z posiadania krzaka? „Modele włosów łonowych różnią się znacznie w zależności od wieku, pochodzenia etnicznego i, co najważniejsze, ich indywidualności”. „Chociaż obecny trend zachęca do pielęgnacji, a nawet usuwania owłosienia łonowego”.

Jak więc zdecydować, co zrobić z włosami na dole? Zebraliśmy kilka wskazówek.


1. Klasyczna naturalna zarośnięta pipka, cipka

Jeśli stawiasz na naturalność, nie musisz nic robić. Twoje włosy odrosną tylko na krótką długość. Na dole nie będziesz wyglądać jak Roszpunka. Możesz przycinać lub kształtować według własnych upodobań, korzystając ze specjalnej maszynki do strzyżenia, przycinania lub nożyc do strzyżenia włosów łonowych.

Wskazówka: jeśli używasz nożyczek, najpierw je zdezynfekuj. Nie używaj ich do niczego innego. W przypadku maszynki do strzyżenia lub trymera postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta, aby utrzymać ją w czystości. Nie udostępniaj innym.

2. Golenie cipki

Każdy, kto się goli, wie, że bardzo łatwo o skaleczenie. Ponadto golenie może powodować małe obtarcia, o których nawet nie wiemy. Stwarza to możliwość wejścia bakterii. Dlatego ważne jest, aby używać czystej brzytwy i miejsce intymne było zdezynfekowane.

Wskazówka: Zalecamy stosowanie żelu do golenia lub innego "smaru" w celu ochrony skóry. Następnie nałóż krem ​​nawilżający i dostępny bez recepty krem ​​kortyzonowy, aby przeciwdziałać podrażnieniom. Unikaj nakładania produktów wokół otworu pochwy.


3. Depilacja woskiem bikini i depilacja pastą cukrową bikini

Depilacja woskiem i pasta cukrową pociąga włosy za cebulkę co może narazić pęcherzyk na infekcje, takie jak:

 •     zapalenie mieszków włosowych
 •     wrze
 •     zapalenie torbieli
 •     ropnie


Wskazówka: Przed zabiegiem umyj dokładnie ręce, zdezynfekuj miejsce które będziesz depilować i nigdy nie zanurzaj wcześniej już używanego patyczka woskowego.

4. Depilacja chemiczna - depilacja kremami bikini

Depilatory chemiczne czyli kremy do depilacji rozpuszczają włosy, dzięki czemu zmywają się ze skóry. Chociaż są wygodne w użyciu, mogą prowadzić do reakcji alergicznych i podrażnień. Wiele osób jest wrażliwych na te produkty. Wykonaj mały test płatkowy na skórze, zanim spróbujesz na większym obszarze. Unikaj używania w pobliżu otworu pochwy.


5. Laserowa depilacja bikini

Laserowe usuwanie włosów i elektroliza to różne metody długotrwałego usuwania włosów. Oba celują w mieszek włosowy pod powierzchnią skóry.

Jeśli chodzi o obie te opcje, zaleca się znalezienie wyszkolonego personelu medycznego do przeprowadzenia zabiegu depilacji. Zastanów się dwa razy, zanim wybierzesz najtańszy gabinet, aby nie zrobili Ci krzywdy lub aby posiadał skuteczne lasery.


Czy powinnam golić cipkę, miejsca intymne ?

Chociaż włosy łonowe mają wiele współczesnych zastosowań, prawdopodobnie odegrały większą rolę w zdrowiu na długo przed tym, zanim ludzie mieli w szufladach zestaw majtek lub legginsów odpornych na otarcia i chroniących przed zimnem. „Włosy łonowe to szczątkowe włosy z naszych czasów małp”.

W dzisiejszych czasach możesz robić, co chcesz: zachowaj wszystko, przycinaj lub wzmacniaj. „Chociaż naturalny jest prawdopodobnie najzdrowszy ale dobre nawyki przycinania i modelowania mogą sprawić, że każdy styl będzie zdrowy”.


Rodzaje depilacji bikini - rodzaje fryzur cipki

Jeśli zdecydujesz się udać do salonu na woskowanie lub przycinanie włosów łonowych, dobra komunikacja z kosmetyczką jest niezbędna. Nie wstydź się, gdy jesteś rozłożonym orłem. Opisz swojej kosmetyczce dokładnie to, czego chcesz - lub czego nie chcesz.

Depilacja:

 • Klasyczna Bikini - usuwanie włosów łonowych, które wystają z linii majtek
 • Brazylijska - znana również jako depilacja Hollywoodzka lub Full Monty, polega na usuwaniu wszystkich włosów z okolicy łonowej, warg sromowych, a nawet z pośladków
 • Francuska - szczęśliwy środek między depilacją Klasyczną Bikini, a Brazylijską. Depilacja francuska pozostawia nienaruszone wargi sromowe, ale porządkuje i przycina włosy z przodu i na wzgórku łonowym, pozostaje jedynie paseczek, który jest przedłużeniem warg sromowych.

Rodzaje fryzur bikini cipki

Jaki wybrać kształt fryzury z włosów łonowych ?

Dla każdej opcji woskowania i depilacji włosów łonowych na cipce masz również wybór kształtu. Jeśli wybierasz depilacje brazylijską, możesz zdecydować się na trzymanie dywanu z przodu i zostawić gołe wargi sromowe. A jeśli wybierzesz francuski styl depilacji, Twój kształt będzie kształtował się po wargach sromowych.

 • Pas do lądowania - to klasyczna, krótkowłosa ścieżka o szerokości 3 cm
 • Irokez - podobny do pasa startowego, ale z grubszą linią
 • Znaczek pocztowy - kwadratowa wersja pasa do lądowania
 • Trójkąt bermudzki - równy trójkąt
 • Kieliszek do Martini -  szeroki u góry, wąski u dołu
 • Serce - romantyczny wybór
 • Diamenciki, cyrkonie vajazzle (biżuteria miejsc intymnych) - tymczasowo zdobią twoje dolne regiony, na gładko ogolonej skórze

Bikini płytkie a bikini głębokie czym się różni, jak wygląda ?

Głębokie bikini gdy ogolimy na łyso cały wzgórek łonowy, wargi sromowe i szparkę pomiędzy półdupkami, a bikini płytkie to gdy golimy tylko to co wystaje z majtek. 

Czy golić włosy łonowe, cipkę przed wizytą u ginekologa  ?

Wszystko zależy od Twojego poczucia komfortu, zalecamy, abyś czuł się naturalnie i swobodnie u lekarza, czy włosy będą długie czy krótkie nie ma to znaczenia przy wykonywaniu badania. Pamiętajmy, że lekarz też człowiek i przede wszystkim powinniśmy być tam umyci i czyści.Jak usunąć podrażnienia po depilacji w miejscach intymnych i wrastające włosy ?

Wrastające włosy są zmorą golenia maszynką, depilatorem, woskiem i depilacji chemicznej. Ale nie musi tak być. Wrastające włosy to reakcja układu odpornościowego na włosy rosnące na boki.

Jeśli po depilacji pojawią się zaczerwienione krostki, wypryski, podrażnienia z wrastającymi włosami, unikaj używania pincety lub innych urządzeń do ich usuwania. Często to prowadzi do większej traumy w okolicy i zwiększa ryzyko infekcji bakteryjnych. Ciepłe okłady mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny, a włosy same się goją i spontanicznie wypadają.

Wypróbuj bez recepty krem ​​z hydrokortyzonem, aby zmniejszyć obrzęk i nadtlenek benzoilu dla bakterii Nix. Ponownie unikaj używania produktów w pobliżu otworu pochwy. Jeśli wrastające włosy nie rozpuszczają się lub stają się bolesne, skontaktuj się z lekarzem lub dermatologiem.


Czy włosy łonowe, na cipce są takiego samego kolory jak na głowie ?

Nie ma takiej zasady, często jasne blondynki mają ciemne włosy łonowe, wszystko zależy od naszych genów i urody, ale najczęściej sprawdza się zasada jakiego kolory są brwi takiego samego koloru są włosy łonowe.

Dlaczego warto mieć włosy łonowe - włosy na cipce ?

Zasadniczo, jeśli jest na naszych ciałach owłosienie to prawdopodobnie jest tam z jakiegoś powodu. To samo dotyczy naszych włosów łonowych na pipce.

Włosy łonowe działają jak amortyzator i chronią wrażliwą skórę wokół genitaliów. Odgrywają także ważną rolę w higienie, zatrzymując brud i bakterie oraz zapobiegając przedostawaniu się do otworu pochwy. Chociaż wiele osób uważa, że ​​usuwanie włosów jest bardziej higieniczne, w rzeczywistości jest odwrotnie.

Po co nam włosy łonowe ? :

 •     chronią otwór pochwy
 •     odprowadzają pot
 •     zapobiegają otarciom
 •     zapewniają pewną ochronę przed infekcjami
 •     odgrywają rolę w podstawowych instynktach seksualnych

Nasze łono pomaga odprowadzać pot z naszego ciała w celu szybszego odparowywania. Zasadniczo nasze włosy łonowe mogą pomóc nam ochłodzić się, gdy biegamy lub ociekamy potem w gorącym studiu jogi. I jest bonus: Włosy działają jak bariera, która zapobiega tarciu i ocieraniu.

Pozostawienie włosów łonowych nietkniętych jest bezpieczne - zamiast ryzykować zadrapania, skaleczenia lub otarcia - zapewniają pewną ochronę przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Niektóre choroby przenoszone drogą płciową mają zwiększone ryzyko rozprzestrzeniania się lub nabywania, jeśli dotyczy to uszkodzonej powierzchni skóry. Ale nasze łono nie ma na celu zastąpienia korzystania z ochrony, takiej jak prezerwatywy, podczas aktywności seksualnej.

Nasze włosy łonowe również odgrywają rolę w znalezieniu osoby, z którą można współżyć. Włosy wychwytują zapachy powszechnie znane jako feromony wytwarzane przez nasze gruczoły apokrynowe. Te zapachy są ważne dla krycia u wszystkich rodzajów zwierząt.


Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code