Jak pozbyć się cellulitu ?

Jak pozbyć się cellulitu ?

Cellulit co to ?

Czy masz nierówną, pofałdowaną skórę na biodrach, udach lub pośladkach? Może to być oznaką cellulitu. Cellulit występuje, gdy skóra pokrywająca określone obszary tłuszczu jest ściągana w dół do głębszych tkanek za pomocą pasm tkanki łącznej. To tworzy nierówną powierzchnię skóry.

Cellulit najczęściej występuje na:

    biodra
    uda
    brzuch
    pupa
    piersi

Cellulit dotyka kobiety bardziej niż mężczyzn ze względu na różny rozkład tłuszczu, mięśni i tkanki łącznej. Cellulit nie jest szkodliwy.


Cellulit przyczyny, co powoduje cellulit ?

Cellulit jest powodowany przez nagromadzenie tłuszczu pod skórą. Niektóre kobiety mają większe skłonności do tego niż inne. Ilość cellulitu i jego widoczność może zależeć od genów, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i wieku. Grubość skóry wpływa również na wygląd cellulitu.

Dystrybucja tłuszczu u kobiet jest bardziej widoczna niż u mężczyzn. Włókna kolagenowe między skórą a mięśniami dzielą leżący poniżej tłuszcz na wiele segmentów. Cellulit może stać się bardziej widoczny z wiekiem, a skóra staje się cieńsza i traci elastyczność. To odsłania fałdowane tkanki łącznej pod skórą.

Cellulit mogą powodować:

    hormony
    zła dieta
    niezdrowy styl życia
    nagromadzone toksyny
    geny
    nadwaga
    brak ruchu
    ciąża


Jak zwalczyć cellulit na udach, pośladkach, brzuchu, nogach ?

Miejscowe zabiegi na cellulit mogą pomóc zmniejszyć widoczność cellulitu, ale efekty mogą nie być długotrwałe. Aby zachować efekt na dłużej, musisz codziennie stosować kosmetyki antycellulitowe kremy i balsamy na cellulit. Kremy napinają skórę, dzięki czemu skóra wydaje się gładsza i bardziej jędrna. Nawilżają również skórę, co zmniejsza widoczność cellulitu.

Jednak kremy i balsamy nie usuwają cellulitu. Zamiast tego tymczasowo zmniejszają jego widoczność. Komórki tłuszczowe nadal istnieją pod skórą.

Częstym składnikiem miejscowych kremów na cellulit jest kofeina. Kofeina zwiększa przepływ krwi do okolicy i działa jako środek moczopędny. To zmniejsza zawartość wody w tłuszczu, co redukuje pojawianie się cellulitu.

Kremy i balsamy zawierające 0,3% retinolu mogą zmniejszać cellulit poprzez pogrubienie zewnętrznej warstwy skóry. Musisz używać kremu codziennie przez sześć miesięcy lub dłużej, aby zobaczyć wyniki. Retinol może powodować wrażliwości skóry, jak suchość, zaczerwienienie i złuszczanie. Może również uwrażliwić skórę na słońce.


Dostępne są różne kremy na cellulit bez recepty i na receptę. Zawsze najpierw wykonuj test na małym obszarze skóry. Poczekaj 24 godziny, aby zobaczyć, czy masz jakieś reakcje alergiczne.


Walka z cellulitem

Poniższe procedury medyczne mogą być wykonywane przez lekarza lub dermatologa. Twój lekarz może pomóc Ci ustalić, które leczenie jest dla Ciebie najlepsze.

Kriolipoliza na cellulit

Kriolipoliza lub CoolSculpting to nieinwazyjna metoda, która usuwa cellulit poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych pod skórą. Powoduje to pękanie komórek tłuszczowych i ich wchłanianie przez organizm. Potrzeba kilku zabiegów, aby rozpuścić centymetr tłuszczu. Zauważalne zmniejszenie cellulitu może potrwać od trzech do czterech miesięcy.


Ultradźwięk na cellulit

Ultradźwięki to nieinwazyjna metoda wykorzystująca fale dźwiękowe do celowania i eliminacji tłuszczu na brzuchu i na udach. Efekty są po dwóch lub trzech miesiącach. Zaleca się łączenie ultradźwięków z innym zabiegiem na cellulit.


Cellfina na cellulit

Cellfina jest zabiegiem niechirurgicznym na cellulit. Podczas zabiegu igła służy do rozerwania twardych pasm pod skórą, aby pozbyć się cellulitu na udach i pośladkach. Rezultaty można zobaczyć już po trzech dniach i mogą utrzymać się do trzech lat.

X-Wave Terapia falami akustycznymi na cellulit

Ten zabieg opracowano w celu zmniejszenia cellulitu. Działa poprzez wibrowanie tkanki łącznej w obszarach ciała podatnego na cellulit. Pomaga to stymulować i zwiększać produkcję kolagenu, poprawiając wygląd, teksturę i elastyczność skóry.

Aby zobaczyć efekt, potrzeba kilku zabiegów.


Laserowe i radiowe zabiegi na cellulit

Te terapie medyczne na cellulit wykorzystują masaż tkanek z kombinacjami technologii radiowej, światła podczerwonego i energii lasera diodowego w leczeniu cellulitu. Można również zastosować ciepło i zasysanie.

Cellulaze zabieg laserowy na cellulit, który rozbija twarde pasma pod skórą, które tworzą cellulit. Efekty są widoczne po serii zabiegów i mogą trwać sześć miesięcy lub dłużej.


Liposukcja na cellulit

Ta metoda rozbija mocne paski pod skórą za pomocą urządzenia zawierającego małe ostrza. Paski są cięte, co pozwala tkance przesuwać się w górę, aby wypełnić wgłębienie skóry.

Efekty mogą być nawet do trzech lat.

Karboksyterapia na cellulit

Podczas tej metody wykorzystuje się technikę wprowadzania dwutlenku węgla tuż pod skórę. Uważa się, że zwiększa to przepływ krwi do tego obszaru, co może pomóc zmniejszyć pojawienie się cellulitu. Możesz odczuwać dyskomfort jakiś czas po zabiegu.

Efekty widać po 7 do 10 zabiegach.


Mikrodermabrazja na cellulit

W tym zabiegu wykorzystuje się tlenek glinu lub kryształy soli do złuszczania skóry. Te małe cząsteczki delikatnie złuszczają starzejącą się skórę i stymulują nowe komórki skóry. Potrzeba kilku zabiegów, aby zobaczyć efekt.

Endermologia na cellulit

Endermologia na cellulit to zabieg spa, w którym wykonuje się głęboki masaż, a skórę unosi się przy użyciu narzędzia podobnego do odkurzacza. Potrzebujesz kilku sesji, aby zobaczyć efekty, które mogą potrwać do 12 miesięcy.

Usuwanie cellulitu w domu

Istnieje kilka popularnych domowych sposobów w usuwaniu cellulitu. 

Ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia mogą pomóc zredukować tkankę tłuszczową, co sprawia, że ​​cellulit jest mniej zauważalny. Wybierz program ćwiczeń, który łączy ćwiczenia aerobowe i trening siłowy. Pomoże Ci to spalić tkankę tłuszczową, ujędrnić i zbudować mięśnie. Ciało bardziej umięśnione będzie wyglądać i czuć się gładsze i jędrniejsze.

Stwórz trening ćwiczeń, który koncentruje się na obszarach ciała podatnych na cellulit.

Szczotkowanie na sucho ciała na cellulit

Metoda ta stymuluje przepływ krwi i limfy, usuwa martwe komórki skóry i stymuluje wzrost nowych komórek. Może wspierać detoksykację i stymulować układ nerwowy.

Użyj naturalnej rękawicy lub szczotki do ciała, aby delikatnie szczotkować suchą skórę, aż do 5 minut. Możesz zacząć od stóp i iść w górę. Stosuj długie pociągnięcia lub ruchy okrężne masując ciało. Najlepiej zrobić to przed kąpielą lub prysznicem.


Peeling kawowy na cellulit

Używanie fusów zaparzonej kawy jako peelingu jest popularnym sposobem usuwania martwych komórek, pobudzania wzrostu nowych komórek i napinania skóry. Możesz używać fusów kawy samych lub mieszać z olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub cukrem. Delikatnie pocieraj fusami z kawy miejsca z cellulitem przez kilka minut. Możesz także spróbować pozostawić peeling kawowy na skórze przez 10 minut przed spłukaniem.

Fusy z kawy mogą zmniejszać nierówności skóry, stymulować krążenie krwi i promować przepływ limfy.

Ocet jabłkowy na cellulit

Spożywanie octu jabłkowego wspomaga odchudzanie. Pij jedną łyżkę rozcieńczonego octu jabłkowego trzy razy dziennie. Lub użyj roztworu równych części octu jabłkowego i wody i nałóż na skórę.

Zmiany stylu życia

Twoja dieta wpływa na cellulit, dlatego ważne jest, aby stosować zrównoważoną, zdrową dietę. Zdrowa dieta może również pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi. Zmniejsz ilość przetworzonych i wysokosłodzonych produktów spożywczych, które mogą prowadzić do gromadzenia się toksyn i tłuszczu w organizmie oraz zwiększyć spożycie błonnika.

Odwodnienie może uczynić cellulit bardziej widocznym. Woda oczyszcza twoje ciało i usuwa toksyny, które mogą powodować cellulit. Zwiększ spożycie wody. Zaleca się, aby kobiety piły co najmniej 2 litry wody dziennie.

Detoksykacja organizmu może pomóc w zminimalizowaniu cellulitu poprzez zmniejszenie nagromadzonych toksyn, które przyczyniają się do cellulitu. Postaraj się wyeliminować lub znacznie zmniejszyć ilość toksyn, które dostarczać do organizmu poprzez dietę i styl życia. Obejmuje to unikanie takich rzeczy jak palenie papierosów i picie alkoholu.


Jak usunąć cellulit

Najpierw skup się na naturalnych i niedrogich sposobach pozbycia się cellulitu. Regularne ćwiczenia i zdrowa, zbilansowana dieta pomogą w zmniejszeniu cellulitu.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, chirurgiem plastycznym lub dermatologiem o pozbyciu się cellulitu i krokach, które planujesz podjąć. Pomogą ci ustalić najbardziej skuteczne leczenie. Należy również wziąć pod uwagę koszt i możliwe skutki uboczne lub powikłania.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code