Co zrobić żeby włosy szybciej rosły ?

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły ?

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły ?

Rodzimy się z całkowitą ilością mieszków włosowych, jaką będziemy mieć przez całe życie. Na naszym ciele może być około 5 milionów, ale nasza głowa ma około 100 000 mieszków włosowych. Z wiekiem niektóre mieszki włosowe przestają wytwarzać włosy, w ten sposób następuje łysienie lub przerzedzenie włosów.

Włosy rosną średnio około 1.27 cm miesięcznie. To w sumie około 15.24 cm rocznie na włosy na głowie.

Szybkość wzrostu włosów zależy od:

 •     wieku
 •     określonego rodzaju włosów
 •     ogólny stan zdrowia
 •     inne warunki zdrowotne


Nauka odkryła trochę o tym, w jaki sposób kontroluje się wzrost włosów na poziomie komórkowym w ciele, ale nie na tyle, by wiedzieć, jak możemy bezpośrednio przyspieszyć wzrost włosów.


Jak rosną włosy - Etapy wzrostu włosów ?

Włosy rosną w trzech etapach, a każdy kosmyk włosów ma własną linię czasu. Trzy etapy:

    anagen: aktywna faza wzrostu włosów, która trwa 2-8 lat
    katagen: faza przejściowa, w której włosy przestają rosnąć, trwają 4-6 tygodni
    telogen: faza spoczynku, w której wypadają włosy, trwa 2-3 miesiące

Przeciętna skóra głowy ma 90–95 procent. Źródło mieszków włosowych w fazie anagenowej. Oznacza to, że około 5-10 procent znajduje się w fazie telogenu, co odpowiada za 100-150 włosów wypadających każdego dnia.


Czy można przyśpieszyć wzrost włosów ?

Czas trwania fazy anagenowej zależy od długości włosów i tego, czy komórki w podstawie mieszków włosowych nadal się namnażają i stają się komórkami włosów. Włosy rosną, ponieważ komórki macierzy tracą część swojej struktury, gdy docierają do górnego pęcherzyka. Struktura włosa łączy się z keratynami, tworząc pasma włosów wychodzące z powierzchni skóry.
Jak wzmocnić włosy ?

Włosy składają się z keratyny i martwych komórek skóry. Chociaż nie ma bezpośredniej metody, aby włosy rosły szybciej w ciągu nocy, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby włosy były zdrowe i długie. Porozmawiaj z lekarzem przed wypróbowaniem suplementów, takich jak biotyna, keratyna lub inne suplementy diety. Mogą wchodzić w interakcje z lekami i powodować niezamierzone działania niepożądane.

1. Bądź na bieżąco z witaminami i suplementami diety

Podczas gdy wiele firm promuje witaminy lub suplementy na porost włosów, nie zawsze mają one bezpośredni wpływ na długość włosów. Ale ciało potrzebuje dużo energii, aby twoje włosy rosły. Brak zrównoważonych posiłków i składników odżywczych może wpływać na porost włosów.

Najlepiej jest otrzymywać witaminy i składniki odżywcze z diety. Suplementy, które wspomagają porost włosów:

 • Omega-3 i 6 zmniejsza wypadanie włosów i zwiększa lepszą gęstość włosów.

 • Cynk poprawia kondycje włosów, ale tylko na osoby z niedoborem cynku.

 • B-5 i biotyna działa tylko na osoby z niedoborem biotyny która zmniejsza wypadanie włosów oraz poprawia ich jakość i siłę.

 • Witamina C działa przeciwutleniająco co może pomóc w zapobieganiu stresowi oksydacyjnemu, który powoduje, że włosy siwieją i przerzedzają się.

 • Żelazo może działać przeciw wypadaniu włosów tylko wtedy, gdy masz niedobór żelaza.

 • Witamina D może działać tylko w przypadku łysienia lub wypadania włosów u osób z łysieniem występującym z niedoborem witaminy D.
2. Zastosuj olejki eteryczne do włosów

Dolej kilka kropli do szamponu lub rozcieńcz szampon olejem jojoba. Jedno z badań wykazało, że nasiona jojoba zwiększają liczbę włosów u mężczyzn o 40 procent.

Unikaj stosowania olejków eterycznych bezpośrednio na skórę.

Możesz również mieszać olejki eteryczne z innymi olejkami nośnikowymi, które zapobiegają uszkodzeniu włosów , takie jak:

 •     olej kokosowy
 •     olej lniany
 •     olej z awokado
 •     olej migdałowy

3. Wypróbuj miejscowe maści i kremy no porost włosów

Miejscowe maści i kremy na porost włosów są dla osób z problemem wypadania włosów. Mogą pomóc w odrastaniu włosów. Badania pokazują, że te produkty są skuteczne w leczeniu łysienia lub wypadania włosów i promują wzrost włosów:

 •     miejscowa melatonina zmniejsza wypadanie włosów i zwiększa gęstość włosów
 •     miejscowe minoksydyl 5 procent spowalnia wypadanie włosów
 •     Propecia
 •     szampon ketokonazolowy

4. Zażywaj suplementy keratynowe

Nie ma wielu badań nad wpływem białka, keratyny i witamin na zdrowie włosów. W jednym badaniu przeanalizowano produkt zawierający 500 miligramów keratyny oraz innych witamin i minerałów. Grupa, która wzięła suplement wykazała:

 •     Zmniejszenie wypadania włosów o 12,5 procent
 •     Zwiększona wytrzymałość włosów o 5,9 procent
 •     poprawiona jasność i połysk włosów


5. Białko na porost włosów

Białko pomaga włosom rosnąć i chroni je przed chemią i złym wpływem środowiska. Jeśli często stylizujesz lub traktujesz włosy ciepłym powietrzem, stosowanie protein może pomóc ochronić twoje włosy. Możesz je kupić online w Laroxy.pl lub użyć oleju kokosowego w domu. Olej kokosowy pomaga zmniejszyć utratę zaufanego białka źródłowego zarówno przed, jak i po umyciu włosów.

Zbyt dużo białka może wpływać negatywnie na nerki. Może również powodować kruchość włosów, chociaż jest to rzadkie. Najlepiej jest otrzymywać białko z diety, a nie suplementów diety. Możesz uzyskać białko z warzyw, orzechów, jogurtu i innych produktów spożywczych.


6. Jak kofeina wpływa na włosy - mieszki włosowe ?

Badania są wciąż nowe na temat wpływu kofeiny na wzrost włosów, ale popularne badanie wykazało, że kofeina może mieć działanie pobudzające wzrost włosów. Używanie produktów do włosów z kofeiną, takich jak szampon AB Crew, jako składnik może pomóc.

7. Wcierka na wypadanie i porost włosów

Ostatnio bardzo modne i skuteczne są dostępne w sklepach internetowych wcierki do włosów, wybierajmy tylko te z naturalnym składem oparte na ziołach. Bardzo ważne jest regularne i systematyczne stosowanie wcierki do włosów. Jedne z najlepszych wcierek dostępnych w sklepach internetowych i aptekach to Wcierka hamująca wypadanie włosów Klasyczna Herbaria Banfi, Aktywne ziołowe serum na porost włosów Apteczka Agafii, Wcierka regenerująca Jantar Farmona, Anwen Serum na końcówki włosów, Happy Ends

Co wpływa na porost włosów?

Istnieje kilka czynników, które wpływają na wzrost włosów:

 •     genetyka lub historia wypadania włosów w rodzinie
 •     zmiany hormonalne
 •     brak odpowiedniego odżywiania
 •     leki
 •     stres
 •     uraz, który uszkadza mieszki włosowe
 •     inne choroby lub stany


Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli doświadczasz niewyjaśnionego i intensywnego wypadania włosów, powinieneś umówić się na wizytę u lekarza, ponieważ niektóre choroby i warunki zdrowotne mogą powodować wypadanie włosów.


Wzrost włosów podczas i po ciąży

Kobiety w ciąży mogą mieć wrażenie, że ich włosy rosną szybciej. A kobiety, które właśnie urodziły dziecko, mogą mieć wrażenie, że tracą włosy szybciej niż zwykle. Jest tak, ponieważ podczas ciąży hormon estrogen powoduje, że kobieta ma wyższy stosunek mieszków włosowych w fazie wzrostu. Po urodzeniu dziecka mieszki włosowe wracają do fazy „spoczynku”, sprawiając wrażenie, jakby zrzucały włosy.


Większość czynników kontrolujących porost włosów jest poza naszą codzienną kontrolą. Najlepszym krokiem, jaki możesz podjąć, jest zapobieganie wypadaniu i przerzedzaniu się włosów z powodu złego odżywiania. Pamiętaj, aby stosować zrównoważoną dietę i pozostać nawodnionym. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli uważasz, że doświadczasz znacznego wypadania włosów.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code