Ekstrakt z Glistnika Jaskółcze ziele na kurzajki
 • Ekstrakt z Glistnika Jaskółcze ziele na kurzajki
 • Ekstrakt z Glistnika Jaskółcze ziele na kurzajki
Ekstrakt z Glistnika Jaskółcze ziele na kurzajki
 • Ekstrakt z Glistnika Jaskółcze ziele na kurzajki
 • Ekstrakt z Glistnika Jaskółcze ziele na kurzajki

Ekstrakt z Glistnika Górskiego Jaskółcze Ziele na kurzajki brodawki 15 ml

25,94 zł

Ekstrakt z Glistnika  Jaskółcze Ziele na kurzajki - 100 % naturalny bez recepty

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Ekstrakt z Glistnika Górskiego Jaskółcze Ziele na kurzajki brodawki 15 ml

Glistnik górski do korekty kosmetycznych defektów skóry zawiera sok z glistnika i zioła bajkalskie: mięta, mniszek, borówka brusznica i borówka czarna, bylica podbiał, nagietek, brzoza, pokrzywa bergenia łopian, dziurawiec, macierzanka, babka, krwawnik, różaniec górski.

Ekstrakt jest przeznaczony do oczyszczania i pielęgnacji skóry, pomaga usunąć brodawki i suche modzele. Glistnik usuwa defekty skórne różnego pochodzenia. Mieszanka ziół działa dezynfekująco i wysuszająco, uspokaja i zmiękcza skórę. Tylko do użytku zewnętrznego.

Olejek z glistnika (jaskółcze ziele) ma zastosowanie w usuwaniu kurzajek, trądziku, egzemy, łuszczycy i innych problemów skórnych. Olejek z jaskółczego ziela posiada skuteczność w przypadku schorzeń o podłożu wirusowym, bakteryjnym, grzybiczym, alergicznym.

 • Olejek z glistnika
 • Właściwości olejku z jaskółczego ziela
 • Zastosowanie olejku z glistnika jaskółcze ziele
 • Olej z glistnika na kurzajki
 • Jak stosować olejek z glistnika?

Olejek z glistnika
Olejek z glistnika (jaskółcze ziele, łac.: Chelidonium majus L)) używany w medycynie naturalnej do leczenia problemów skórnych o zróżnicowanej patogenezie, o podłożu wirusowym, bakteryjnym, zapalnym czy alergicznym.

Zazwyczaj stosuje się olejek z glistnika na kurzajki – narośla powstałe w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Trzeba pamiętać, że olejek ten służy tylko do użytku zewnętrznego (na skórę). Wyciąg z glistnika podawany drogą doustną, po przedawkowaniu może być silnie toksyczny, w skrajnych przypadkach prowadząc nawet do ciężkich uszkodzeń wątroby.

Dlatego coraz trudniej dostać ziołowe olejki. Większość środków leczniczych zawierających soki i ekstrakty z jaskółczego ziela, dostępnych w drogeriach internetowych jak Laroxy, pochodzi z Rosji (ros. масло чистотела, czytaj: maslo czistotiela). Mimo różnych opinie na temat skuteczności glistnika w większości są one pozytywne.

Właściwości olejku z jaskółczego ziela
Olejek z jaskółczego ziela posiada w składzie duże ilości alkaloidów izochilonowych i głównie te substancje mają dominujący wpływ na działanie. Wyróżnić wśród nich można takie substancje, jak chelidonina, chelerytryna sangwinaryna, berberyna, koptyzyna i stylopina. Dodatkowo glistnik charakteryzuje się dużą zawartością kwasów organicznych, karotenoidów, flawonoidów jak i białek. Co przekłada się to na jego działanie lecznicze, jakie ma olejek z jaskółczego ziela.

 • przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze
 • przeciwzapalne
 • przeciwbólowe
 • przeciwobrzękowe
 • przyspieszające gojenie
 • kojące podrażnioną skórę
 • antyalergiczne

W jaki sposób właściwości olejku z jaskółczego ziela można użyć w celach leczniczych? W jakich schorzeniach olejek wykazuje się skutecznością?

Zastosowanie olejku z glistnika jaskółcze ziele
Olejek z glistnika jaskółcze ziele zastosowanie ma w wielu problemach skórnych:

 •     kurzajki i brodawki powstałe na podłożu wirusowym
 •     łuszczyca, w przebiegu której skórę pokrywają charakterystyczne, srebrzyste tarczki – olejek z glistnika pomaga w ich usuwaniu
 •     trądzik, egzema i inne tego typu wykwity skórne, o podłożu bakteryjnym, grzybiczym, zapalnym
 •     łojotokowe zapalenie skóry
 •     opryszczka, liszaj
 •     alergie skórne (kontaktowe, wziewne, pokarmowe)
 •     gruźlica skóry – przewlekła choroba zakaźna, będąca powikłaniem lub występująca niezależnie od gruźlicy płucnej
 •      czyraczność, czyli skłonność do mnogiego występowania stanów zapalnych mieszków włosowych i otaczającej je skóry

Olej z glistnika na kurzajki
Obecnie najczęstsze zastosowanie oleju z glistnika to na kurzajki. Ma to związek z silnym i udowodnionym naukowo działaniem przeciwwirusowym jaskółczego ziela, które roślina wykazuje dzięki syntetyzowanym enzymom, takie jak aktywne biologicznie białka, zewnątrzkomórkowe peroksydazy oraz inhibitory proteinazy cysteiny.

Leczenie samemu w domu za pomocą oleju z glistnika jest alternatywą dla zabiegów wymrażania kurzajek ciekłym azotem w gabinetach kosmetologicznych oraz dla preparatów wykorzystujących ten sam mechanizm, przeznaczonych do używania w warunkach domowych.

Jak stosować olejek z glistnika?
Jak stosować olejek z glistnika na zmiany, problemy skórne? Sok z glistnika sprzedawany jest zazwyczaj w niewielkich buteleczkach, nie wyposażonych w aplikatory, dozowniki etc. Wobec powyższego do aplikacji najlepiej jest użyć patyczków do czyszczenia uszu, ewentualnie zapałek owiniętych na końcu minimalną ilością waty. Zaleca się, by końcówka aplikatora była mniejsza, aniżeli powierzchnia zmiany skórnej, na którą nanoszony jest olejek. Przed zastosowaniem, olejek z jaskółczego ziela powinien zostać wymieszany z innymi olejkami i produktami kosmetycznymi (olejki eteryczne, kremy, maści, balsamy, toniki, maseczki) w stosunku 50/50 proc.

Zamoczony w olejku z glistnika aplikator przykładamy do skóry na kilka minut, jeden lub dwa razy dziennie. Kuracja powinna się zamknąć maksymalnie w 10 dniach. Pamiętajmy, że nadużywanie olejku z glistnika (zbyt długie lub zbyt częste stosowanie, a także nakładanie w miejscach nie zmienionych chorobowo), może doprowadzić do powstania szpecących blizn. Uwaga: w czasie stosowania preparatu należy unikać kontaktu z oczami, ustami, nozdrzami, a także błonami śluzowymi narządów płciowych. Jeszcze raz podkreślamy w tym miejscu - olejek z glistnika przeznaczony jest wyłącznie do zastosowań zewnętrznych.


Olejek z glistnika zwalcza przyczyny schorzeń (wirusy, bakterie, grzyby), ingeruje w mechanizmy stanów zapalnych oraz procesy gojenia, łagodzi też objawy (świąd, bolesność, obrzęk).

DZIAŁANIE: Wspomaga usuwanie kurzajek, brodawek, modzele

SPOSÓB UŻYCIA: Preparat nanosić po 1 kropli plastikowym patyczkiem (lub patyczkiem z watą na końcu). Końcówka patyczka powinna być mniejsza od brodawki.

CZAS STOSOWANIA: na twarzy i szyi: 7-10 minut na ciele: 10-12 minut modzele: 2 razy dziennie w ciągu 2-10 dni brodawki: 1 raz dziennie w ciągu 2-3 dni Preparat ma ostry zapach. Nie przekraczać zalecanej dawki. Nie dopuścić do przedostania się preparatu do oczu i błon śluzowych. Przechowywać w temperaturze 5-25 stopni C.

SKŁAD: Water (Aqua), Ammonia water (Ammonia Aqua), Citric Acid, Water (Aqua) Extracts: Bergenia crassifolia (root), Inonotus obliquus, Pentaphylloides fruticose (stirps), Epilobium angustifolium, Melilotus Officinalis, Chelidonium, Betula Alba (leaf), Vaccinium Vitis-Idaea (leaf), Hypericum Perforatum, Caragana jubata (Pallas), Poiret (Strips & Root), Urtica dioica (leaf), Artemisia vulgaris, Inula helenium (stirps), Plantago (leaf), Achillea millefolium.

Biomika
4607017269985

Opinie

Ocena 
Kinia
2020-08-11

lek na kurzajki

Balam sie ze to jakies oszustwo, ale stosowalam jakis czas i pomoglo wiec polecam

Napisz swoją opinię

Ekstrakt z Glistnika Górskiego Jaskółcze Ziele na kurzajki brodawki 15 ml

Ekstrakt z Glistnika  Jaskółcze Ziele na kurzajki - 100 % naturalny bez recepty

Napisz swoją opinię